• BIST 2.554,08
 • Altın 991.359
 • Dolar 16.8836
 • Euro 17.8211
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 12 °C
 • Konya 14 °C
 • İzmir 23 °C

Yeni Şafak'a bu kış Kemalizm gelebilir veya Salih Tuna'ya 'Atatürk' kalp

Şükrü Sak

Efendim mesele "giydirmekse" onu en iyi biz yaparız! Bu konuda iddialıyız! Burada önemli olan, sadece "giydirmek" değil, kime neyin yakıştığıdır?

11764.jpg

Efendim, mevzu "giydirmekse" biz de giydirebiliriz!

Şükrü Sak

 

Oda TV, bugün Salih Tuna’nın;

“Kardeşlerim bu yazıyı da namluya sürün” başlıklı yazısına;

Yeni Şafak’a bu kış Kemalizm gelebelir

Başlığı ile bir kapak yapmış…

Salih Tuna’nın kafasına da güzelce bir “Atatürk kalpağı” oturtmuş…

Kemalizmi bilmem ama, “kalpak” Salih Tuna’ya çok yakışmış

ODA TV'nin; "Kemalizm bizimdir, kimseye elletmeyiz! Can'ımız vatana ihanet etmiş ne önemi var, Can'ımıza vatan feda' gibi bir tavrı var galiba...

Bu sebeble olabilir, Tuna'nın başına geçirmiş; "Kemalizm kavuğunu"...

Aslında -bu bir tahmin tabii ki- Salih Tuna da tam böyle birşey demek istiyor olabilir;

Kemalist Sözcü'nün başında "Fettoş kavuğu, ne iş?"

Kemalist Can Dündar’ın…

Kemalist Cumhuriyet’in başında, Fettoş’un kavuğu? Ne iş?..

“Lan gardaşım bu nasıl Kemalizm?.. Bunun ABD bayrağı altında emperyalizme karşı savaştığını iddia eden Sol’dan, PKK’dan ne farkı var?”

Demek istiyor olabilir…

Tabii, biz Salih abi'nin meseleyi "acayip abarttığını" düşünüyoruz...

Neticede, her ne kadar yeni kuşak Kemalistler bilmese de, “Kemalizm” bir “İngiliz projesi”dir ve bugün FETÖ olarak karşımıza çıkan “şeyin” 1920’li yıllardan itibaren hayata geçirilmiş adıdır!...

Fakat bugün itibariyle şöyle de bir şey sözkonusu;

Başta Aydınlık çevresi olmak üzere, özellikle 2000’lı yıllardan sonra yine bir “Batı projesi” olarak namluya sürülen ve Türkiye’deki “örtülü Batıcı işgal”i görünmezleştirmeyi amaçlayan “Ilımlı İslâm projesi”nin FETÖ eliyle yürürlüğe konulmasıyla, Kemalistlerde ciddi bir “millileşme eğilimi”nin ortaya çıktığı da bir gerçek!

Dolayısı ile, bugün alenen “müsvetlilerle” işbirliği yapan, kendi ülkesine ihanet eden bir “Can Dündar Kemalizmi” karşısında, “Batıcı işgali ve sömürüyü” redden, FETÖ gibi bir “ihanet projesi”ne karşı, ABD ve Batı’ya karşı duran bir Kemalizm düşünülebilir mi?

Eğer varsa böyle bir şey; İşte buyurun, gün bugün, dem bu demdir!..

Her halükârda “netâmeli” bir konu tabii ki…

Bu hâliyle çok su kaldırır…

Oda Tv’nin;

Yeni Şafak’a bu kış Kemalizm gelebilir” başlığına gelince, ben buna itiraz etmem tabi ki, bana kalırsa “Kemalizm” oraya, oranın “yarısına”, bu kış değil, geçen kış değil, ondan önceki kış gelmişti zaten!...

Hatta ordaki “Kemalist” yazarlardan biri, bu kış beni bile mahkemeye verdi! Düşünün yani, o kadar!

Son olarak;

Salih Tuna'ya Atatürk kalpağı giydiren Oda tv'ye de bir çift laf edelim...

Efendim mesele "giydirmekse" biz de giydirebiliriz!

Bu konuda iddialayız!

Burada önemli olan kimin ne "giydiği" değil, kime neyin yakıştığıdır?..

Örneğin siz, "Fetullahçı Ajan yapılanmaya", hala ısrarla ve inatla "cemaat" derken, cemaatlere "dinci" diyorsunuz?

Peki sizce "yakışıyor" mu Oda Tv'ye, Fetullahçı ajan yapılanmanın "takkesi?"

(Hani şu, mü'minlerin namaz kılarken başına geçirdikleri o tertemiz takkeyi, Emin Çolaş'ın başında hayâl etsenize bir?)

Ayrıca bu konuda "Can Dündar" örneği tek bir örnek değil...

"Refikiniz" Cumhuriyet de "Fettoş'un takkesini" giyeli çok oldu biliyorsunuz...

Hatta ve hatta, orda bir "numunelik" vardı, Hikmet Çetinkaya diye...

Adam 40 sene boyunca Fetullahçı Ajan yapılanmanın Türkiye için nasıl bir "tehdit" olduğunu anlatan kitaplar yazdıktan sonra, 41. sene "Fetullahçı" oldu! Ve FETÖ'ye "yardım ve yataklıktan" yargılanıyor!...

Ne dememizi bekliyorsunuz?..

-"Eee, Salih Tuna'ya hiç mi birşey demeyeksin?" diye soracak 'radikal' okuyucularımızın da sorusunu boşlukta bırakmayalım;

-"Salih abi kalpak gerçekten çok hoş olmuş, yakışmış!.. Tabii ki, samimi, dürüst, vatansever Atatürkçülere birşey dememek gerek ama, "Kemalizmi" de öyle fazla, 'ş'aapmamak' lazım!"

***

 

Bu kadar laftan sonra; Buyurun ODA TV'nin

"Yeni Şafak'a bu kış Kemalizm gelebilir" başlıklı yazısını okuyun...

Yeni Şafak’a bu kış Kemalizm gelebilir

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna'dan Atatürkçülük yazısı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı Salih Tuna, “Kardeşlerim ‘bu yazıyı da namluya sürün’” başlıklı yazısında Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürkçülük vurgusu yaptı.  Salih Tuna yazısında Cumhuriyet’in eski genel yayın yönetmeni Can Dündar’a da sert göndermelerde bulundu. Tuna yazısının devamında Attila  İlhan’ın, Oktay Sinanoğlu’nun Atatürkçülüğü’ne gönderme yaptı ve usta şair Nazım Hikmet’in konuşmasına yer verdi.

“Kimsecikler bu saatten sonra hem ‘Atatürkçüyüm’ deyip, hem de müstevli saraylarında el pençe divan duramayacak. Ya Mustafa Kemal ya ajanlık; yok öyle ikisi birden. Maskeler inecek!” şeklinde yazan Salih Tuna, şöyle devam etti:

“Türkiye'yi, ‘terörü destekleyen ülke’ olarak uluslararası topluma jurnallemek için FETÖ'yle kurduğunuz işbirliğini, ‘Atatürkçülükle’ veya ‘Cumhuriyetçilikle’ maskeleyemeyeceksiniz.

Hülasa…

Batı putperestliğinizi, müstevli postalı yalama sevdanızı, ‘Atatürk devrimciliği’ diye pazarlayamayacaksınız. Geçti o günler.

Gördünüz işte; Can Dündar'ınız da ‘Mustafa’sını alıp kaçtı; bu ülkede kalacak olan, Attila İlhan'ın ‘Hangi Atatürk’ündeki Gazi'sidir.

Maskeli balo bitti.”

Yazısında Fethullah Gülen Cemaati’nin Atatürkçülüğü kullanmaya çalıştığını ifade eden Salih Tuna, “Atatürkçüler iğdiş edilmesin diye, Sözcü gazetesine Uğur Dündar genel yayın yönetmeni olsun, demiştim.” ifadelerini kullandı.

“Öyle papyon takmakla, mini etek giymekle, rakı içmekle ‘Atatürkçü’ olamazsın; ‘kurtuluş savaşının’ neresindesin, onu söyle sen!” diye yazan Salih Tuna, yazısına şöyle devam etti:

“Aynı şekilde…

Öyle şalvar giymekle, sakal bırakmakla, tespih çekmekle “Müslüman” olamazsın; kurtuluş savaşının neresindesin; yanında mısın karşısında mı, mesele orda.

Mesele…

Müstevlilere ve taşeronlarına karşı vatan savunmasında yerini almaktır. Dem bu demdir. Gerisi teferruattır.

Bakınız, Budapeşte radyosunda 1954'te ne demişti Nazım Hikmet: ‘Türkiye'de kime mürteci derler? Kime vatan haini derler? Kime inkılâp düşmanı derler? (…) Türkiye'deki en büyük mesele; yurt meselesidir, evimizin meselesidir. Evimizin bağımsızlığı meselesidir (…) Kim Türkiye'yi Amerikalılara satmış ve satmaya devam etmektedir? (…) İşte bunlar vatan hainidir (…) Bunların haricinde kalan insanlar, dini kanaatleri ne olursa olsun, vicdani kanaatleri ne olursa olsun, hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsunlar; vatanını seven insanlardır. Ve bugünün şartları içinde ileri Türk insanlarıdır. Bu bakımdan yine tekrar ediyorum, Türkiye'deki insanlar vicdani kanaatleri ne olursa olsun (…) Türkiye'nin tarihinin eski şerefiyle devam etmesinden yanaysalar; yani Türk haysiyetini ve şerefini taşıyorlarsa ileri insanlardır (…) Bugün yapılan terör şu veya bu partiye karşı değildir. Bugün yapılan terör şu veya bu kanaate karşı değildir, şu veya bu sınıfa karşı değildir. Bugün yapılan terör, Türk Milleti'ne karşıdır ve Türk Milleti'ni imha etmek için, yok etmek için yapılan terördür. Türk Milleti yok olmaz. Binaenaleyh, her şeye rağmen, Türk Milleti yaşayacaktır. Ve her şeye rağmen, biz 2. Milli Bağımsızlık Savaşından muzaffer çıkacağız…’

‘Siyasi Fetullahçıların’ istismarından sadece Mustafa Kemal'i değil, Nazım Hikmet'i de kurtaracağız.

Öyle hem (Şangay 5'lisine karşı çıkmak için) Kılıçdaroğlu gibi ‘bizi uygar dünyadan (Amerika'dan Avrupa'dan) ayıramazlar; bir kişi bile kalsak buna izin vermeyiz’ deyip, hem de ‘23 Sentlik Askere Dair’ şiirinin şairi Nazım Hikmet'i sahiplenemezsiniz.

Nazım Hikmet kök için kökler için Şeyh Bedreddin'e inmişti. Siz Nazım'da da kök bulamayacaksınız.

Köksüzlüğe mahkûmsunuz…

Batı uşaklığından vazgeçmeyip o taşeron terör örgütlerini arkaladığınız sürece, yani, merhum Oktay Sinanoğlu gibi ‘gerçek Atatürkçü’ olmak yerine, ‘Sarı Zeybek’ diye diye Batı'ya kapıkulu olan Can Dündar'ların izinden gittiğiniz müddetçe bu mahkûmiyetten kurtulamayacaksınız.”

 
Bu haber toplam 1813 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.