• BIST 2.465,06
 • Altın 977.363
 • Dolar 16.8273
 • Euro 17.602
 • İstanbul 27 °C
 • Ankara 26 °C
 • Konya 25 °C
 • İzmir 35 °C

Ufuk Coşkun: TGB'li gençleri kutlarım!

Ufuk Coşkun: TGB'li gençleri kutlarım!
“O analar HDP’yi fiilen kapattı, resmiyette de kapanacak” diyor gençler.

Gençlik yıllarında yapamadıklarını, başaramadıklarını bugünün gençleri üzerinden tatmin etmeye çalışan hemen herkesin bir “gençlik tasavvuru” oldu bu ülkede.

Eğer istedikleri gibi değillerse “gençlik elden gitti” yaygarası koparıyorlar. Klişe sorulardan biri de şu; “Ne olacak bu çocukların hali?”

Çünkü teneşirdeki cesedin ölü yıkayıcısına teslim olması gibi kendi kabilesine, cemaatine ve mahallesine sonsuz itaat etmesi bekleniyor gençlerden.

Geçenlerde sosyal medyada sıkça paylaşılan isimsiz bir yazıda;

“Bir köşe yazarı olarak gençlerin nereye gittiğinden çok, yetişkinlerin nerede durduğuyla ilgilenmeniz gerekmiyor mu?” diye soruyordu bir gencimiz.

Haksız mı?

“Çünkü sizler bu ülkenin bugünüsünüz. Siz yaşadığınız günü bile kurtaramazken, yarınları kurtarma işini niçin bize ihale ediyorsunuz?”

“Alttan bir sürü dersiniz var, bize üst perdeden ahlak dersi veriyorsunuz” diyordu.

Neyse, yetişkinler varsın dert yansın, “gençlik elden gidiyor” nutukları atsın.

“Vatan” söz konusu olduğunda heyecanlanan, ülkesinin yarını için kaygılanan, emperyalist sömürgeci oligarklara tavır koyan, bağımsızlık mücadelesi veren, cesur bir gençlik de var bu ülkede.

NATO'nun Norveç tatbikatında Mustafa Kemal ve Tayyip Erdoğan'ı düşman belirlemesi karşısında TGB Başkanı Cem Dikmen ne diyordu?

"Tayyip Erdoğan'ı Batı devletleri yıkmaya çalışırsa biz bunun karşısında yer alırız. Bu çok net, çünkü burada savunduğumuz Tayyip Erdoğan değil, Türkiye'dir.”

Mesele budur.

Kürt anaları, evlatları için HDP binasının önünde eyleme başladıklarında, muhafazakâr yetişkinler henüz Erdoğan’ın edeceği kelâmı beklerken; destek kampanyaları başlatan ve sonra gidip anaların ellerini öpen de yine bu gençlerdi.

TGB Genel Başkan Yardımcısı Barış Demiralay, yaptıkları ziyareti şöyle dile getiriyor;

“Diyarbakır ziyaretimizde ailelerle uzun uzun vakit geçirdik hepsiyle sohbet ettik. Binlerce gencin selamını ilettik. Aynı duyguları paylaşıyoruz. Ailelerin biz gençleri gördüklerindeki mutluluğu eşsizdi. Biz onların evlatları olduğumuzu hissettik. Onlar bizim annelerimiz. Biz onlardan cesaret aldık, onlar gençlikten güç aldılar.”

“O analar HDP’yi fiilen kapattı, resmiyette de kapanacak” diyor gençler. Ve ailelerin başkaldırısını da birkaç çocuğun alıkonması meselesi olarak görmüyorlar. PKK yıllardır sistemli olarak HDP aracılığıyla, başka maşaları aracılığıyla terörist yarattı, gençleri devşirdi.

Aileler bu gerçeği söylüyorlar. Bu yüzden orada direnen ailelerin değil, Türk milletinin davasıdır bu. Hacire anayla birlikte PKK zulmüne karşı bir mücadele başladı. Aileler o zulmü bitirecek. Onlar kararlı, bizler de kararlıyız. Ve bu mücadeleyi yükselteceğiz” diyerek kararlılıklarını da ortaya koyuyorlar.

TGB’li gençler; “Bu çığlığa gözlerini kapatanların, üç maymunu oynayanların en az HDP/PKK kadar suçlu olduklarını” ifade ediyor. “Çünkü sessiz kalmak da taraf olmaktır. Sessiz kalan kurumlar, sanatçılar, milletvekilleri büyük bir hata içindedir. Ailelerin yanında olmak milletimizin tüm fertlerinin görevidir” diyerek yetişkinlere, akranlarına bir çağrıda bulunuyorlar.

Umarım gençlerin bu çağrısına diğer parti gençlik kolları, vekiller, sanatçılar, sivil toplum ve sendika temsilcileri de kulak verir.

TGB’li gençler ülkedeki varlık nedenlerini bir cümleyle şöyle açıklıyorlar; “ABD emperyalizmine karşı, vatanın birliği ve bütünlüğü için gençliğin ve Türk milletinin bir ve diri olmasını savunuyor ve mücadele ediyoruz.”

Hep diyorum, bu vatanın çocuklarından umudum var.

Bakınız, elli yıldır bu toprakların evlatlarının arasına fitne sokarak, sokak ortalarında birbirlerini öldürttüler. Amerikan emperyalizminin uşaklığını yapan taşeron örgütler marifetiyle de direnme kabiliyetleri köreltildi.

Oysa bizler aynı vatanın, aynı iklimin, aynı toprakların şerefli çocuklarıyız. Farklı düşünebilir, farklı görüşlere sahip olabiliriz lâkin vatanın bağımsızlığı söz konusu olduğunda birlik olmak durumundayız.

Yazının devamını okumak için:

https://www.milatgazetesi.com/yazarlar/tgbli-gencleri-kutlarim/haber-216597

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.