• BIST 1.061
 • Altın 476,488
 • Dolar 7,2075
 • Euro 8,4903
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 17 °C
 • Konya 20 °C
 • İzmir 23 °C

Saldırıların hedefindeki İbda'cı Müslüman öğrenci Emine Merve Akyüz, Nabız Haber'e konuştu!

Saldırıların hedefindeki İbda'cı Müslüman öğrenci Emine Merve Akyüz, Nabız Haber'e konuştu!
Azgın ve aynı zamanda ezik İslâm düşmanı medyanın linç girişimine uğrayan İbdacı gönüldaşımız Emine Merve Akyüz Nabız Haber'e konuştu!

Saldırıların hedefindeki İbda'cı Müslüman öğrenci Emine Merve Akyüz, Nabız Haber'e konuştu:

"Bunların derdi İslâm'la, Müslümanla..."

Selamlar. Nasılsınız?

Teşekkür ederim.  Sağolun.

“Bayramınız nasıl geçti?” diye sormak isterdim ama gördüğümüz kadarıyla bir kadın olarak eski bir konuşmanız vesilesiyle belli bir çevre tarafından linçe tabi tutuldunuz. Yine de hem tebrik babında hem de bayramda neler yaşadığınızı sormak isterim.

 

 

akyuz.jpg

Kurban Bayramı, güzel bir tevafuk. Herkes kendi haliyle imtihan oluyor. Âlem-i İslâm’da bunca acı var. Ülkemizde 15 Temmuz’da yaşanan darbe ve işgal girişimine karşı verilen yüzlerce şehidin acısı var. Teröre karşı yürütülen mücadelede verilen şehitlerin evlerinde acı var. Ve oralarda da babalarını bayram sevinciyle bekleyen çocuklar var. Rabbim nice güzel Kurban Bayramları nasip etsin. Bir şeyler yaşadık, bir şeyler oluyor. Zaman çok hızlı akıyor. Dün Üstad’a saldıranlar bugün onların evlatlarına saldırıyor. Kurban arıyorlar bir nevi... Bu çerçevede Bayramımız şükürle geçti Elhamdülillah.

Saldırı demişken!.. Batıcı Sol bunu hep yapıyor. Linç etme bunların kültüründe var. Şu size yöneltilen saldırılar. Onu biraz anlatır mısınız nedir? Nereden kaynaklandı?

Evet!.. 2016 Mayısında Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu’nda yapmış olduğum konuşmadan bir cümle alınmış ve onunla güya karalama yapıyorlar. 30 dakikalık bir konuşmadan sadece 3-5 saniye süren bir cümle alınıyor. Sonra nasıl yorumlanması gerektiği de hedef kitleye telkin edilerek başlanıyor toplu olarak linçe. Bunun örneklerine her gün onlarca defa rastlıyoruz. Daha birkaç gün önce benzer bir linç furyası Adıyaman Menzil cemaati için yapıldı. Malumunuz, sıradan bir düğün koltuğu vesilesiyle masum insanlar linçe tabi tutuldu. Elbette bunların gayesi benim konuşmam yahud o kişinin oturduğu düğün koltuğu değil. Bunların dertleri İslâm, bunların dertleri Anadolu İnsanı, bunların derdi Büyük Doğu, bunların derdi Ak Parti özelinde yükselen iktidar kavgası.

Şöyle bir söz var “domates kabuğu”. Bu ifadeyi açar mısınız?

Aslında o ifade de açılacak bir şey yok. İslâm’da kadın iffet ve hayâ madenidir. İslâm’da kadın iffet ve şerefi için yaşar. Açık yahud kapalı fark etmez, bu bütün kadınlar için geçerlidir. Video bütün halinde dinlenildiğinde görülecektir ki, kadın anlatılırken en ince dikkat, zarafet ve ahlâkla anlatılmış ve bugün Batı’nın bile karşı çıktığı kadının “reklam malzemesi yahud cinsel obje” haline getirilmesi eleştirilmiştir. Burada örtülü yahud örtüsüz kadın eleştirisi değil, bir kadının “kadınlık gurur ve ahlâkının çiğnenmesine” karşı çıkış vardır. Teşbih de bu manadadır. Bazen mevzular teşbihle anlatılır. “Teşbihte hata olmaz” deyişi de buradan gelir. Netice de teşbih bir fikir değil, fikri kuvvetlendiren unsurdur. Sanırım fikrimize değil de sadece teşbihimize takıldılar. Tabi dertleri üzüm yemek değil bağcı dövmek olanlar, mevzuyu diledikleri tarafa çekip götürebiliyorlar. Yaşananda öyle oldu. Kaldı ki, güya kadın haklarını savunduğunu iddia eden bu güruh, karşılarında genç bir kadın olduğunu unutup en iğrenç küfür ve yorumlarla da çapsızlıklarını ve seviyesizliklerini ayrıca gösterdiler. Durum bundan ibaret. Tabi şu da var. Rabbim bizi güçlü kılsın. Nihayetinde Allah Resûlü için bile bu zümre inanılmaz hakaretler ediyor. Biz kimiz!..

Peki!.. Kadın mevzuunda devam edelim. Kadına dair bakışınız?

Aslında bu mevzu başlı başına bir yazı konusu. Burada anlatılması o kadar kolay değil. Üstad’ın ifadesini buraya taşımak istiyorum. Şöyle ki: “İslâm cemiyet ve beldesinin büyük meydanında ve bütün nazarlara karşı kadın, yüzünden, el ve ayaklarından başka hiçbir noktasını çıplak olarak gösteremeyecek derecede hayâ ve hicap ifade eder. Tek tel saçın bile dâhil olduğu bu hayâ ve hicap şartları yerine geldikten sonra kadın, aynı İslâm cemiyet ve beldesinin aynı meydanında en faal ve en vazifedâr bir unsur olabilir.” Şimdi, bu sözümüzde tartışma konusu olabilir ama ben Müslümanım ve böyle bir memuriyetim var. Bu söze kim kendini muhatap hissediyorsa onu bağlar. Kişinin açık yahud kapalı olması beni alakadar etmez. Beni bağlayan öz nefsimdir. Bu sözün muhatabı da öz nefsimdir. Sempozyumdaki konuşmada bu çerçevede değerlendirilebilir. Sözün muhatabı özel bir kesim değil ki, niye üstlerine alınıyorlar!.. Bizim bir yaşam tarzımız var, bir derdimiz var. Sen dilediğini yapmakta hürsün. Bu mantıkla kimseye “Namaz kılmayan büyük günah işler”, “Yalan söylemek kötüdür” de diyemeyiz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey?

Hanım kardeşlerime birkaç söz söylemek istiyorum. Kendilerini Batılılaşma denilen illetin, dedikodu ile çirkefe bulanan hayatın pençesine kaptırmasınlar. Bakın onlarca genç kızımız uyuşturucu batağında, onlarcası farklı bataklarda. Onlar için üzülelim, çaba gösterelim. Bakın binlerce yetim var, şefkat bekliyor. Bir anne, bir abla gibi onlarla ilgilenelim. Açık kapalı fark etmez, iffet öyle bir şeydir ki, kadında en güzel haliyle görünür. Nice tesettürüne yeterince dikkat etmeyen kardeşim var ki, güya titiz mütesettir bayandan bin kat daha iffetlidir. Bu sebeple de güzel bir dünya için izzet ve iffetlerine sahip çıksınlar. Çünkü bu dünya kadınlarla güzelleşecektir.

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.