• BIST 1.092
 • Altın 459,786
 • Dolar 7,0335
 • Euro 8,3542
 • İstanbul 28 °C
 • Ankara 33 °C
 • Konya 31 °C
 • İzmir 31 °C

Said Bulut yazdı; Haçlı-Siyonist ittifakı çok rahatsız!

Said Bulut yazdı; Haçlı-Siyonist ittifakı çok rahatsız!
Emperyalizme ve onun kuklalarına karşı “Savaşa evet” diyorum. Ölçümüz, Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun şu mısralarında: “Savaş ve çarpışma kötü mü? Kötü olan, kötüyle savaşmamaktır!

Haçlı-Siyonist ittifakı çok rahatsız!

Said Bulut

Osman Devletinin yıkılmasının üzerinden yaklaşık bir asır geçti.

İnsanlık zulümlerle, adaletsizliklerle, katliamlarla dolu bir asır geçirdi.  Ne Moskof kökenli Komünizm, ne Batı kökenli Kapitalizm insanlığa huzur getirmediği gibi dünyayı cehenneme çevirdi.

Özellikle mazlum halklarla dolan dünya, bir çıkış yolunu arıyor. Bu çıkış yolu tüm Müslümanların iman ettiği İslam’dır. Bunun dışında başka bir şey düşünen Müslümanın imanın da büyük bir sıkıntı vardır. Batının Afrika, Orta Doğu’da yaptığı sömürgecilikler, katliamları biliyoruz. İyi çalışmadığı için Afrikalı bir çocuğun elini kesip koleksiyon yapan belhum adal sürüleri olan psikopatlarla karşı karşıya oldu insanlık. İşte dünyanın kurtuluşuna yol verecek İslam medeniyetini hakim kılma mücadelesi veriliyor. Ülkemize gelirsek, ülkemiz bu mücadelenin başını çekiyor. Özellikle Osmanlının varisi olan Türkiye, bu mirastan dolayı büyük görevler düşüyor.

Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu şuura yeni yeni kavuşan Türkiye, dünyaya mesajını ilk önce BM’de dünya beşten büyüktür diyerek göstermiştir. Türkiye, Emperyalist ABD’ye karşı Kudüs meselesinde baş kaldıran, İslam İşbirliği Teşkilatını toplayarak karşı adımlar atan ve BM’de büyük şeytanı rezil rüsva etti. Türkiye kendi bölgesinde oynanan oyunların farkında ve bu oyunlara karşı nasıl bir strateji geliştireceğini çok iyi biliyor. Cumhurbaşkanının Afrika turunu neden yaptığı, Sevakin adasını niye aldığını derin bir şekilde düşünmek lazım. Türkiye artık günü birlik politikalar yapan ülkeden yüz yıllık plan yapan ülke haline geliyor. Bu dediğim burada kalsın. Asıl meselemize gelelim. Türkiye Emperyalist ABD’nin beş bin tır silah verdiği, sınırımızda terör koridoru oluşturan PKK’ya karşı Zeytin Dalı operasyonunu başlattı. Bu Türkiye’nin 15 Temmuzdan beri açık bir şekilde Emperyalizmle savaşının tarihi bir boyutudur. Türkiye, Amerika’nın sözünden çıkmasından öte taarruza geçtiği tarihi bir safha olarak okunması lazım.

Mehmetçik ve ÖSO mücahitlerinin beraber gerçekleştirdiği bu operasyon Türkiye’nin güvenliğinin sağlanmasından başka daha derin manalar içeriyor. Birincisi İslam Aleminde ki bir ülke olan Türkiye’nin Amerika’ya bu başkaldırışı diğer ülkelere örnek olacak türden bir gelişme. Akabinde Pakistan’ın ABD ile istihbarat paylaşımının durdurması çok küçük bir sonucu. Türkiye mücadelesini verdikçe İslam milleti ve devletleri uyanışa geçecek.

İkincisi Türkiye Osmanlı varisi olduğu için, İslam ülkelerinde bir Hilafet merkezi olarak görülüyor. Cumhurbaşkanının Afrika turunda nasıl karşılandığı, nasıl hitap edildiği, orada ki milletin nasıl bir sevgiyle kucakladığını görünce bu hürmetin yüz yıllarca bir birikimin tezahürü olarak okunması gerektiğini  görerek, Türkiye’nin bu tarihi misyonunu yüklenmesi gerekiyor. Afrin operasyonunun başarılı olması için Nijer, Senegal, Cezayir’de dualar edildiği, Somali’de ki çocukların topluca camide Türkiye’nin başarısı için ellerini semaya kaldırışı, Burkina Faso’nun camilerinde fetih surelerinin okunması ne muazzam bir sevgi göstergesi. Bu sevgi, tarihi bağlardan öte Emperyalistlerin baskısından dolayı hilafetin merkezinden bekleyişin, umudun sonucu. Bu bağlılığı ne kadar para harcasınız da, baskı yapsanız da sağlayamazsınız.

Türkiye bunu değerlendirmek zorundadır. Türkiye’nin Sevakin adasını alması ve Afrin başlangıç olmak üzere terör koridoruna gerçekleştirdiği operasyon, İsrail’i kuşatma hareketidir. Türkiye Afrin üzerinden İsrail’e operasyon yapıyor. Arz-ı Mevud dedikleri proje Suriye’nin kuzeyini kapsıyor. PKK İsrail’in uşaklığını gerçekleştiriyor. Türkiye ikinci İsrail’e operasyon gerçekleştiriyor. Türkiye bu terör koridorunu yok ederse İsrail’in yüz yıllardır planladığı arzusunu yerin dibine sokmuş olacak

Türkiye Büyük İsrail Projesini sonlandıracak darbeleri vuruyor. Sevakin adası dedim, Türkiye bu ada üzerinden İsrail’in Kudüs’ü, Filistin’i kuşatma altına almasına karşılık burada kuracağı bir üsle İsrail’i ve uşaklarını kuşatma altına alma hamlesini gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa derin ve uzun vadeli projeler gerçekleştiren, İslam alemi endeksli planlar kuran bir Cumhurbaşkanına kavuştu. Son Afrin operasyonu ile birlikte Haçlı-Siyonist ittifakı çok rahatsız. Beş asırlık planlarını bozup, Türkiye tarihi misyonunun üstlendiği için İsrail merkezli büyük bir öfke var. Cumhurbaşkanımıza Allah’ın izniyle her türlü sahip çıkacağız. 

Türkiye Hilafete gebe, dünya yeni dünya düzenine gebe. Ama bu fikirsiz gerçekleştirilemez. Fikrin emrinde yumruk olması gerekiyor. Türkiye tarihi misyonunu bu fikirle üstlenebilir. Geçmişte Davamız İdeolocya Örgüsü yazıları yazmıştım. Evet Büyük Doğu mefkûresini hayata geçirme zamanı da yaklaşıyor. Büyük Doğu mefkûresiyle İslam Alemini kucaklayacağız. Türkiye’nin İslam’ı sistemleştirerek Alem-i İslam’a önder olabilmesi için Büyük Doğu’yu hayata geçirilebilmesi gerekiyor. Elhamdulillah olmazlar oldu. Olmaya devam ediyor. Türkiye Emperyalizme, Siyonizm’e operasyon çekiyor. Elhamdulillah...

Allah Mehmetçiğin ve vatanımızın yardımcımız olsun..

Şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. 

Birinci Not: 170 tane, tanımını sadece vatan haini olarak nitelendirdiğim şahıslar, Türkiye ve mazlum halk lehine tek kelime etmemiş (Mesela 15 Temmuz alçaklığına sessiz kalmış), kendini seçkin (?) sanan zavallılar sürüsü Amerikan köpeği/uşağı PKK'yı korumak için harekete geçmişler. Emperyalist ABD’nin katliamlarına, Siyonist İsrail’in zulümlerine ve PKK’nın barbarlığına tek kelime etmemiş olan hainler Türkiye savaşı durdursun demiş. Beş bin tır silahı görmezden gelen hain sürüsü savaşa hayır diyor. Bu hainler bunun hesabını vermeyecek mi? Fazla merhamet maraz doğurur. 

İkinci Not: Savaşa hayır diyenlere:

Emperyalizme ve onun kuklalarına karşı “Savaşa evet” diyorum.

Ölçümüz, Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun şu mısralarında: 

“Savaş ve çarpışma kötü mü? 

Kötü olan, kötüyle savaşmamaktır! 

Kötü olan, kötüye yavşamaktır! 

Kötü olan, kötünün savaşıdır!” (Salih Mirzabeyoğlu-Münşeat)

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.