• BIST 2.554,08
  • Altın 991.359
  • Dolar 16.8836
  • Euro 17.8211
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 14 °C
  • Konya 15 °C
  • İzmir 24 °C

O mesele n'oldu, bir gelişme var mı?

Eşkıya

Hikâye

Bana bir şeyhler oluyor -III-

ic-a-002-001.png

 

O mesele n'oldu, bir gelişme var mı?

 

Sevgili mübarek vaiz kardeşim…

Bugün sizi fazla yormayacağım, kendimi de...

Kısaca bir soru sorup hemen konuyu kapatacağım.

-Geçenlerde, yaklaşık iki ay kadar önce buyurmuştunuz ki;

“O geri geldi, uçsuz bucaksız ordularının başında…

Diye şeetmiştiniz…

(Mucize mi, keramet mi, istidraç mı, fantastik bilim kurgu film senaryosu mu olduğuna bir türlü karar veremediğim bu ifşaatınız karşısında, edebimle susup bekledim bugüne kadar...)

O konu n’oldu?

Geri geldi, uçsuz bucaksız bir ordunun başında, öylece duruyorlar mı?

Yeni bir gelişme var mı?.. ("Biz lafı ortalığa salar geçeriz" gibi bir yaklaşım gösterirseniz, külahları değişiriz, ona göre!)

Elbette bizim kalp gözümüz kapalı olabilir… Bunu kabul ederim, hatta benim baş gözüm bile uyurken kapanıyor, engel olamıyorum bir türlü…

Ben acele ettiğimden filân değil, takdir edersiniz ki, yaklaşık iki aydır bekledim, acaba ne olacak diye, bir şey olmayınca merak ettim o yüzden soruyorum?

Bir de, bende “fikr-i takip” hastalığı var; bir sözü duyduğum zaman, kulak arkası etmiyorum, bir kulağımdan girip öbüründen çıkmıyor, başını sonunu merak ediyorum.

Sormamın nedeni o…

Yoksa, sizi safoş safoş dinleyen kardeşlerim gibi;

-Hani, n’oldu geri gelmiş, uçsuz bucaksız bir ordunun başına geçmişti. Biz bunu duyunca tam bir “savaş vaziyeti” almış, eller tetikte, göğüsler ilerde, başlar dik, kaşlar eğik bekliyorduk?”

Şeklinde sormuyorum…

Nâçizâne bendeniz de “harikâlara, olağanüstülüklere, mucizelere, kerametlere, kırklara yedilere” inanırım… Her Müslüman bunlara inanır. Elbette bunda bir tuhaflık yok... Ama zât-ı âliniz bunu öyle bir anlattınız ki, heyecanlandık, o heyecanla da bekliyoruz… (Yoksa yalan mı söylediniz bize? Uydurdunuz mu? Gerçi senin çömezlerden biri, "abime herşey diyebilirsiniz ama yalan söylüyor diyemezsiniz" diye garanti de verdi...)

Bu arada kalbime giren vesveseyi de bertaraf ettim;

-“Ya kardeşim, hani siz ortalığa salmıştınız; “….celik de hiçbirşey değil” diye… E, o halde niye geri geldi de “uçsuz bucaksız orduların başına” geçti? Maksat yeşillik olsun diye mi?..”

Şeklinde aklıma hücum eden vesveseyi de öteledim ve bekledim…

Hala da bekliyorum; bu konuya bir açıklık getirmenizi; İki aydır n'oldu, durum nedir, ordu ne yapmaktadır, kısa bir rapor halinde özetlerseniz memnun olurum!

Yine, gayet kırıcı ve çirkin bir üslupla;

-“…tir git lan! Biz burada biz bize konuşuyoruz!” diye beni ötelemezseniz memnun olurum!

Ayrıca, sürekli bunu tekrarlayıp duruyorsunuz, “biz bize konuşuyoruz” diye…

Peki madem siz size konuşuyorsunuz da, ben tâ buradan, bunları nasıl duyuyorum, nasıl haberim oluyor bu rezaletlerden? Benim de mi kalb gözüm açıldı yoksa?

Neyse, konuyu dağıtmayalım lütfen!

Siz soruma cevap verin;

Bu konu hakkında bir gelişme var mı? “Uçsuz bucaksız ordu”, o günden bu yana n’apıyor, n’ediyor, durum nedir?

*

Eğer bu konuda da “soru sormama” engel olmaya çalışırsanız, kalbinizi kırarım haberiniz olsun! Bu meseleye ayrı bir önem verdiğim için soruyorum. Cevap vermeyecekseniz, başka yollardan öğrenmeyi deneyeceğim... (Bu konuya, psikologlar eşliğinde bilâhere tekrar tartışacğız...)

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.