• BIST 115.147
 • Altın 164,243
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 6 °C
 • Konya 4 °C
 • İzmir 11 °C

Mini etek ve dekolte ile rejim kurtarmak

Hakkı  Aka

MİNİ ETEK VE DEKOLTE İLE REJİM KURTARMAK

 

Evet, Kemalist takımın son çaresi bu kaldı.

Mini etek ve dekolte ile kızlı erkekli oturarak, rejimi kurtaracaklarmış.

Uğur Dündar, Tuncay Özkan, Yaşar Nuri Öztürk ve Soner Yalçın`ın katıldığı, Halk TV`de yayınlanan programda, rejimi kurtarmak adına bu formül bulundu.

 

Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkılması çağrısı yapan Soner Yalçın, kadınlara seslenerek, "Saçınıza başınıza dikkat edeceksiniz. İnadına mini etek giyeceksiniz, inadına dekolte giyeceksiniz" dedi.

Yalçın`ı tamamlayan sözleri ise Uğur Dündar sarf etti: "İnadına kızlı erkekli oturacaksınız." 

 

Askeri vesayetin bitmesi ile artık paşaları göreve çağıramayan Kemalistler çareyi mini etek ve dekoltede buldu.

Artık sokaklara çıkıp, bayrakları kapıp, ?Genç subaylar rahatsız? pankartları alıp, laiklik elden gidiyor diyemiyorlar.

Kenanlar, Çevikler de yok artık.

Sokaklarda tankları gezdirip balans ayarı da yapamıyorlar.

Dünya üzerinde ahlâk kaygısı taşımayan, ahlâk diye bir davası olmayan, hatta varolan ahlâkı bitirmek gibi kendine bir vazife bulan sadece Kemalizmdir.

Üstad Necip Fazıl?ın tesbiti ile:

 "Meşrutiyetten cumhuriyete ve cumhuriyetten ikinci dünya harbine gelinceye kadar süren üç merhale, ufak tefek kemiyet farklarıyla, hesapsız ve kitapsız batıya hayranlık, dünyayı ve nefsini müşahede altına almamak hastalığının yekpareleştiği bir bütündür. Ve işte şimdi bu hengâmenin fikri ve ahlâki buhran hengâmesinin ta merkezindeyiz. Ahlaken iflas buhranlarının en korkuncunu geçirmekteyiz. Türk inkılâbı bir ahlâk telakkisi ve bir ahlâk yasası getirmedi. Ahlâkın kaynağı dindir. Bizim ahlâkımız da Müslümanlık ahlâkıdır ve olması lâzımdır. Zaten topyekün bütün cemiyeti ana çizgilerini İslam ahlâkının potasında eriyerek almıştır. Dünyanın en tezatsız ahlâkı İslam ahlâkıdır. Ne olmuşsak İslam ahlâkı yüzüsuyu hürmetine olduk. Biricik ve olabilecek ahlâk kaynağımız İslam ahlâkıdır.? 

?İnadına mini etek giyeceksiniz, inadına dekolte giyeceksiniz? derken, ahlâka yani bu milletin dinine ve o dinden neşet bulan ahlâka olan düşmanlıktan başka ne kastedilmiş olabilir.

Sahi Soner Yalçın, sen sosyalist, solcu değil miydin?

Birahane yakan, pislik yuvalarını bitireceğiz diyen solculara da aynı tavsiyelerde bulunacak mısın?

Bak, birahane ve pislik yuvalarını yakan solcuda bile ahlâki bir kaygı var. Sosyalizm, Marksizm, Anarşizm bunların hangisini ele alırsan al, sonuçta bir ahlâk telakkisi ve bu telakkiye bağlı ahlâk yasaları var.

 

Kazım Karabekir anlatıyor;

?10 Temmuz 1923 Ankara istasyonundaki kalem-i mahsus binasında Fırka nizamnamesini müzakereden sonra, Gazi ile yalnız kalarak hasbihallere başlamıştık. ?Dini ve namusu olanlar aç kalmaya mahkumdurlar.? dediler. Kendisini hilâfet ve saltanat makamına layık gören ve bu hususlarda teşebbüslerde de bulunan, din ve namus lehinde türlü sözler söyleyen ve hatta hutbe okuyan, benim kapalı yerlerde baş açıklığımla lâtife eden, fes ve kalpak yerine kumaş başlık teklifimi hoş görmeyen Mustafa Kemal Paşa, benim hayretle baktığımı görünce, şu izahatı verdi:

?Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkumdurlar! Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Bunun için önce din ve namus anlayışını değiştirmeliyiz. Partiyi bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz!? (Kazım Karabekir Anlatıyor, Yayına hazırlayan: Uğur Mumcu, Umag Vakfı Yayınları, 1996, s.75-76.)

 

Dinsiz ve namussuz nesiller Kemalizmin en büyük ideali?

Bin küsür yıllık bir medeniyeti yok sayıp, İslâm ahlâkını tamamen yokedip, ?şen sıpa?lar yetiştirmek için seksen yıldır uğraşan Kemalizm artık son demlerini yaşamaktadır.

Rahmetli Cemil Meriç?in ifadesi ile ?hafızasız ülke? hayalleri bitmiştir.

Bu millet, tarihi ile hafızası ile tekrar buluşmaya başlamış ve bin yıllık medeniyet tekrar inkişaf etmek için adımlarını hızlandırmıştır.

Artık sizin ve sizin gibilerin ?kurtuluşu? mini etek ve dekoltede araması; düştüğünüz çukuru göstermeye yeter, bizim bir şey söylememize gerek yok?

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.