• BIST 2.438,84
 • Altın 964.455
 • Dolar 16.1904
 • Euro 17.3519
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 14 °C
 • Konya 15 °C
 • İzmir 20 °C

Madem beka meselesi var, işte sana çözüm reçetesi!

Necdet Kocataş
Sürekli hastalıktan şikayet edip, doktora gitmemek ya da yazılan reçetedeki ilaçları kullanmayıp sürekli sızlanmak olacak iş değil elbette.

KURTULUŞ DAVASINDA REÇETE                                                                                               

1- Resmi ve hayati icap ve ihtiyaçlara bağlı devlet eliyle getirilecek alet ve malzeme dışında, memlekete Batı mamülü tek yabancı eşya sokmayacaksınız!                                                                                                                   

2- Kaliteleri ne kadar kötü dereceden başlarsa başlasın,bütün icap ve ihtiyaç unsurları üzerinde, memleket içi bir imal DEHASINA ulaşıncaya kadar gerekirse vatana TAŞ DEVRİ hayatı sürdüreceksiniz!

3- Ferdin uyku saatlerine kadar bütün cemiyet nizâmını elinde tutacak bir hak sultasını, bir adalet istibdadını ve onun gerçek planını getireceksiniz!

4- İnsan gücüne işleme ve işletme sahaları açarken nüfusça çoğalma hamlesini mübarekleştireceksiniz!

5- Enerji kaatili bütün başıboşluk müessiselerini tasfiye edecek; içki, kumar, fuhuş ve benzerlerini, aletleri, tatbik imkanları ve tecelli sahalariyla yok edeceksiniz!

6- Mal ve madde nimetlerini, hem mülkiyet hakkını tanımak, hem de servet urlaşmasına mani tedbirleri işletmek esasına göre ayarlayacaksınız!

7-Maddeden evvel ruh imarının yolunu bulacaksınız! Sopaya kadar her vasıtayla, irfan, idrak, iman, ahlak mücadelesine girişeceksiniz!

8-Basını, her türlü yayını, tiyatroyu, ilmi, bütün güzel sanatları tesir vasıtalarını MURAKABE altına alacaksınız!

9-Kadını evine iade edecek; evi mektebe ve mektebi eve bağlayacak, ''Hayvan-ı natık-konuşan hayvan'' yerine, konuşmayan, dili üç-beş hırıltıdan ibaret malum gençlik soylarını kurutacak, yepyeni bir vecd ve iman nesline maya tutturacak, vatanı bir ucundan öbür ucuna saf ve som bir Millet unsuru ve bütün noktalar arasında (senfonik) bir mimari ahengi kuracaksınız!

10- Öksüren tek serçeye eczahaneler dolusu imdad ve sapıtan binlerce kişiye caddeler boyu darağacı... Böylece merhamet ve şiddeti azami hadleri içinde koruyacaksınız!

11- DEMOKRASİ lafını zamanı ve hakikati gelinceye kadar bir kenarda bırakacak; onun, bizi ÇÜRÜTME vasıtsı olarak kozmopolitler ve Batıcılık simsarları elinde haince kullanılmasına engel olacak ve cerrahın can yakan neşter vasıtasıyla getirdiği şifa gibi, hakikate esaretten ibaret olan gerçek hürriyeti mahyalaştıracaksınız!

12- Bütün partileri, sendikaları ve dernekleri kapatacaksınız!

13- Ferd ve cemiyeti, dışından değil, içinden ve vicdanından kelepçelemenin yolunu açacaksınız!

14- ALLAH ve KUL HAKKI olarak cemiyetin inandığı ve merkezinde toplandığı ölçüler müstesna, bir taşın üstüne çıkıp devlet reisine ağzına geleni söyleyen çöpçüye kadar hak ve vicdan hürriyetinin ne olduğunu göstereceksiniz!

15- Hırsız,inkarcı, rüşvetçi, ırz düşmanı, nizam haini bütün cemiyet suikastçılarını beş dakikalık bir mahkeme sonunda en sert cezaya çarptıracaksınız!

16- Tarihi yepyeni bir muhasebe nizamına vuracak dünümüzle bu günümüz arasında yapıcılarla yıkıcıları, gerçek kahramanlarla sahteleri yaftalayacaksınız!

17- BATININ KÜLTÜR EMPERYALİZMASINDAN sıyrılacak ve pantolonunuzdan boyun bağınıza kadar kendimize, bütün inanç dünyamıza şamil yeni bir model bulacaksınız!

18- Dünyada 1.5 milyara yakın İslam topluluğunu, millet millet ve devlet devlet ayrı olsada tek mihrak üzerinde birleşebileceği mes'ud terkip üzerinde kafa patlatacaksınız!

19- İdrak soylularından bir Meclis kuracak ve her hükmü ona bırakacaksınız!

20- Fikir çilekeşlerinden bir akademi kuracak ve dil, harf, kültür davalarını ona havale edeceksiniz!

DÜNE KADAR HİKMETİNİN TAKDİRİNE İMKAN BULUNMAYAN BU REÇETE EN BÜYÜK DİKKAT ŞANSINA BELKİ BUGÜN MALİKTİR.

Siz deyin BEKA meselesi biz diyelim KURTULUŞ mücadelesi sonuçta Türk milletinin tarih, hal ve istikbal muhasebesini kendi ruh köküne bağlı bir fikir derinliğiyle benzersiz şekilde yapmış ve çözüm reçetesini sunmuş Üstad Necip Fazıl Kısakürek.

Beklenense cesur yürekli AKSİYON adamları. Devletimiz ve Milletimiz için hayatiyet arzeden ''Beka ve Kurtuluş'' davası gelişigüzel konuşulacak ve müptezelleştirilecek bir bahis katiyetle değildir. Bu mesele meselenin mecbur kıldığı bir ciddiyetle ele alınmak durumundadır. ''Cumhur İttifakı''nda ve onların tabanında bu hasret halinde mevcuttur. Lakin mesele popülizme kurban edilmeden, bir seçim sürecinde tüketilmeden ittifakın taraflarınca ciddiyetle üzerinde çalışılmalıdır. Sadece beka meselesi var oyunuzu bize verin demekle giderilecek bir dert değil bu iş. Durum bir varlık-yokluk meselesidir ki çözüm reçetesi de o derece ağır ve zordur. Üstadın dediği gibi zehirle pişmiş aşı yemeye razı olmak ve başarmak mecburiyettir. Problemi gösterip nasıl çözüleceğinin reçetesini göstermemek olmaz. Belkide bugün olduğu kadar Üstada ve fikirlerine hiç bir dönemde bu kadar ihtiyaç olmamıştır. Üstad bugünün ve yarınların, devletin ve milletin maddi ve manevi tüm müşküllerinin çözümünü özünde barındıran bir tohum mesabesindedir. Allah'ın bu millete lütfudur kıymeti bilinmelidir, aksi takdirde beka meselesini batı emperyalistlerinin dayattığı ''yapısal reform'' saçmalıklarıyla çözdüğünü zannetme gafletine düşülecektir. Yani hastaya daha fazla mikrop verme durumu.Türk Milletinin ''Ruh Topoğrafyasını'' lif lif çizmiş olan Üstad'dan daha mahir, daha mütehassıs bir ''DOKTOR'' bu topraklarda namevcuttur. Öyleyse bu reçeteyi uygulamamak gibi bir lüksü hiç kimsenin olamaz.Sürekli hastalıktan şikayet edip, doktora gitmemek ya da yazılan reçetedeki ilaçları kullanmayıp sürekli sızlanmak olacak iş değil elbette. Akl-ı selimin yolu ilaçların acı verici olduğuna bakmadan kullanıp şifa bulma yoluna girmektir. Yoksa yalancı çoban pozisyonuna düşmek kaçınılmazdır.

18.02.2019

Necdet KOCATAŞ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.