• BIST 95.264
 • Altın 262,630
 • Dolar 5,8042
 • Euro 6,6082
 • İstanbul 31 °C
 • Ankara 30 °C
 • Konya 28 °C
 • İzmir 37 °C

"İslâmcı" kılıklı müptezelliğin zaferini(!) kutluyoruz! Buyurun... -I-

"İslâmcı" kılıklı müptezelliğin zaferini(!) kutluyoruz! Buyurun... -I-
Bu durumu nasıl açıklayabiliriz?Hased ve paranın "gücü"(!) olarak mı?Sıradan, basit bir "hata" mı? Adam gömme, adam harcama ve "sansür"ün ahlâki ve ilkesel yönleri olarak mı?

nabiz-haber-ozel-006.png

 

 

"İslâmcı" kılıklı müptezelliğin zaferini(!) kutluyoruz! Buyurun...

 

Haber-Yorum: Şükrü Sak

 

Doğrusu "kutlanmaya"(!) değer bir zafer(!) bu!

Bu "zaferin kahramanlarını"(!) şimdilik -bir büyüğümüze verdiğimiz sözden dolayı- açıklamıyoruz!

Ama göz önündeki bu "zaferi"(!) artık görmezden gelemeyiz!

Nasıl olsa, döndürüp dolaştırıp "gözümüze" sokuyorlar!

"Geçmişten Günümüze İBDA Dergiciliği"...

Bu isimle bir makale-araştırma yayınlanmış! Alabildiğine "objektif", ahlâki ve ilkeli bir araştırma! "Geçmişten günümüze İBDA Dergiciliği" başlıklı bu araştırma inceleme yazısı, TÜRDEB.COM da yayınlanmış.

Bakkalık, kasaplık, manavlık, kabzımallık gibi, "dergiciliğin" de bir meslek mi,  "esnaflık" türü mü, yoksa, "İslâmi mücadelenin" kendi fikrini, düşüncesini, topluma "yayma" aracı mı olduğu konusunda ciddi şüpheler doğurucu bir tanımlama ama, burası önemli değil! Biz bugüne kadar "Dergicilik" diye bir meslek türü duymadık, belki vardır da bizim haberimiz olmamıştır, olabilir...

Yazarını mazur görüyoruz!

Bu makalenin-araştırmanın sayın yazarını mazur görüyoruz! (Muhtemelen, kendi açısından, iyi niyetle ve samimiyetle birşeyler yapmaya-yazmaya çalışmış... Anlaşılabilir bir durum... Yazarın durumunu "aşan" diğer şeyler var. Onların farkındayız, yazar n'apsın?.. Tezgâh kurulmuş, güzel güzel işliyor. Yazarın yapacağı fazla birşey de yok!)

"Dergicilik mesleğinin" kısa tarihini yazmış. Gölge ve Akıncı Güç'ten başlayarak... Çok güzel, süper bir araştırma olmuş! Şimdiki kuşaklar ne bilsin tâa ne zamandan başlamış, "bugüne" kadar gelmiş böyle şeylerin olduğunu...

Araştırma-makalede herşey var!

Bu nadide ve tamamen "objektif, dürüst ve ilkeli" araştırma-makalede herşey var.

Bir çoğu tâa ne zamandan "...ktirolup" gitmiş isimlerden tutun, kapıdan geçerken selâm vermiş olanlara, yeni yetme tüysüzlerden, işi ticarete dökmüş olanlara, "dinden çıkmışlardan", yoldan sapmış olanlara varıncaya kadar, orda "isminin geçmesinden bile rahatsız olup, çıkarın benim adımı ordan" diyecek kadar geçmişini inkâr edenlere varıncaya kadar, yok yok! 

Hülâsa hiçbiri unutulmamış, hakkı yenmemiş! Görmezden gelinmemiş! "Yok" sayılmamış! (E tabii objektiflik de bunu gerektirir!) Ne güzel! Ne güzel! Ne güzel!

Birlikteyken ayrılmışlar, ayrı iken birleşmişler, birleşip küsmüşler, "şiddetli geçimsizlik" nedeniyle ayrılmışlar, küsüp gitmişler, dönüp gelmişler, ortam sertleşince tüymüşler, yumuşayınca en öne geçmişler, parsa ve "itibar açlığı" ile soyunanlar, giyinenler, hepis var! Ne güzel ne güzel ne güzel!

Tabi ki, "Hak, hukuk, HAKKI TESLİM ETMEK de bunu gerektirir... Bu kadar bir "dürüstlüğü" çok görmemek lazım!

Hiçbir "ayrım" yapmamışlar; elbette bu durumu takdir ediyoruz!

Bir TEK, "Şükrü Sak" ismi yok!

Bu nadide, güzide, hak hukuk gözeten, objektif "araştırma"nın içinde, yukarıda saydığımız bütün isimler, tek tek özenle zikredilmiş, anılmış, belirtilmiş...  (Kaçmışmış, küsmüşmüş, gitmişmiş, dönmüşmüş, parsa derdindeymiş, tüymüşmüş, zor zamanlarda ardına bakmadan kaçmışmış, geçmişini inkâr ediyormuş, hiçbirine bakılmamış, böyle "kriterler" kullanılmamış! Ne de olsa; "Geçmişten Günümüze İBDA Dergiciliği" anlatılıyor... Dergicilikse dergicilik, makale ise makale, yazıysa yazı...)

Ne güzel...

Hem de çok güzel!

E peki bu "objektif" araştırmanın, hiçbir yerinde "Şükrü Sak" ismi geçmiyor mu?

-Valla yok!

-Yahu "yanlışlıkla" bile olsa, bir yerinde geçmesi lâzım! Koskoca 14-15 sayfalık araştırma nihayetinde!

-E yanlışlıkla bile geçmiyor, yok dedik ya!

Hmmm.... Tamam, peki!..

Elbette bu bir "zaferdir!" Bunu kutlamayacak de neyi kutlayacağız!

Peki, bu durumu nasıl açıklayabiliriz?

"Geçmişten Günümüze İBDA Dergiciliği" isimli bu "objektif" makalenin yazarını mazur gördüğümüze göre, -bunu yukarıda belirttik- bu "organize sansür"e imza atan "asıl yapı"(!), bu tarz başarılı işlere imza atan kim, kimler? Ve bunu NİÇİN yapmaktadırlar? Anlamaya çalışmamız lazım! NİÇİN bunu yapıyorlar?.. İslâmi mücadeleye böylesine güzel "zaferler"(!) "başarılar"(!) armağan eden bu insanları, bu "yapıyı" da tanımamız gerekiyor tabii olarak!

Tanımamız, anlamamaz, anlamaya çalışmamız lazım; Bunu NİÇİN yapıyorlar? Bu işten kazanımları nedir, nasıl şeyler elde ediyorlar?

Deneyelim...

Bir: Ahlâki ve ilkeli davranmak bunu gerektirir!

İki: Şeriat ve İslâm davası bunu emreder!

Üç: İdeolojik prensipler bunu gerektirir!

Dört: Bizim paramız var, biz patronuz, istediğimizi "sansürler", istediğimiz parlatırız! Buna kimse itiraz edemez; Paranın gücüne!

Beş: Biz seninle, "ideolojik" olarak fikir(!) ayrılığına düştük. 

Altı: İnsani olarak "kavga"(!) ettik, "tartıştık"(!) o yüzden senin ismine yer vermedik!

Yedi: Hased gözümüzü kör etti, ne b.k yediğimizi bilmiyoruz!

Sekiz: Burda bir kaç tane elaman var, onlar senin boyunu beğenmiyorlar, o yüzden adını oraya yazdırmadık! (Onlar bizi parmağında oynatıyor, bu da bizim işimize geliyor!..)

Dokuz; Hasedle birlikte, bir de "şuur felci" denilen ağır bir travma yaşadık! Biz aslında "İslâmî mücadele" şeediyoruz, İslâmi mücadele de zaten, KAPKAÇILIK yapmak, "adam harcamaya davranmak", HAK GASBINA yeltenmek demek! Bunu da çok iyi başarıyoruz Elhamdülillah! 

On: Biz "İslâmi mücadele" diye birşey tanımayız, Şeriat'e de inanmayız, hak, hukuk, gönüldaşlık, dava, fedakârlık, samimiyet, kadirşinaslık, insanlık, Müslümanlık gibi şeylerin adını duyduk, fakat biz burada bir "dükkan" çalıştırıyor, bir şirket işletiyoruz! Paramız da var Elhamdülillah Yanımızda da tabii ki parası ile çalışan "elamanlarımız" var... Bunun dışında, sen kimsin? Derdin ne?.."

-Hmmmm... Tamam, peki!.. (Bu "organize yapı" ile -şu veya bu şekilde- "tanışacağız" yeniden, kendimizi de tanıtacağız!)

(Not: İslâmcılığın bu olmadığını, İBDA'cılığın bu olmadığını, "dava ahlâkının" bu olmadığını, samimiyetin, dürüstlüğün bu olmadığını, hak hukuk gözetemin, "hakkı teslim etmenin" bu olmadığını biliyoruz...)

ercan-cifci-cift-sayfa-baslangic.jpg

ercan-cifci-paylasim.jpg

dergiler-dergisi-kapak.jpg

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.