• BIST 107.761
 • Altın 377,524
 • Dolar 6,7384
 • Euro 7,5286
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 18 °C
 • Konya 20 °C
 • İzmir 22 °C

İran'ın "Propaganda" amaçlı filmi! Sapık bir itikattan doğru bir "film" çıkmaz!

İran'ın "Propaganda" amaçlı filmi! Sapık bir itikattan doğru bir "film" çıkmaz!
Şii bakış açısıyla yapılmış bir filmin Tüm dünyadaki Ehl-i Sünnet Müslümanların hassasiyetleri ile örtüşmeyeceği bilinmesine rağmen, bu filmi burada bu kadar reklam edenler, gizli açık İran sempatizanı mezhepsizlerdir!

Ve İran Şia temelinde "ideolojik" bir devlet olmasına nazaran, Türkiye'de bir hayli "mezhebi geniş", tabii bu arada İran'ı da kendisi gibi mezhepsiz sanan İran sempatizanı, Sünni düşmanı, Ehl-i Sünnet düşmanı, dört hak mezhep düşmanı sapık bulunmaktadır...

İran'ın tüm bölgemizde, Sünni Müslümanlara nasıl vahşice saldırdığı göz önüne alınırsa, filmin bu fitneci-katliamcı, sünni düşmanı İran imajını perdelemeye dönük olduğu da görülebilir!

Nurettin Şirin gibi, Kudüs TV gibi, Felluce ve Anbar'da sünni Müslüman bırakmayan, katliam yapan Haşdi Şabi katillerini bile "cici" gösteren mezhepsizler olduğu bir ülkede, İran, "takiyye" yöntemi ile her türlü sinsiliği yapar!

Bizim kanatimiz, sapık bir itikattan, Peygambere ve onun hayatına "doğru bir bakış" çıkmaz, dolayısı ile doğru düzgün bir film çıkmaz! Çıksa çıksa böyle sinsice bir yalan propaganda filmi çıkar, İran'ın kirli yüzünü İslâm dünyasında "maskeleme" gayreti çıkar!

İşte Filimle ilgili bir değerlendirme;

İran'lı Şii bir yönetmen MECÎD MECÎDÎ tarafından İran'da hazırlanan "MUHAMMED" adlı film, Türkiye'de galası yapılmak sureti ile beyaz perdeye yansıtıldı. Hurafe ve yalan üzerine inşa edilmiş film islam itikad ve inancına ters hezeyanlarla dolu. Bu konuda herkesi uyarmak ehli sünnet bir Müslüman olarak boynumuzun borcudur.

Özellikle çocuklarımızı böyle yalan yanlış üzerine inşa edilmiş filimden uzak tutunuz!

Görüldüğü kadarıyla film, açıktan Şia reklamı yapmakta ve baskın bir Şia kültürü işlemektedir.

Hz. Ebubekir, Ömer, Osman ve Aişe r.a gibi güzide sahabilere filmde hiç yer verilmemiştir. Çok az miktarda Hz. Hamza figürü varsa da bu şekliyle Hz. Hamza da eksik tanıtılmaktadır. Hz Peygamber s.a.v. de filmde gösterilmesi de dinen ciddi bir hatadır.

Ebu Leheb'in karısının, cariyeleri olan ve Peygamber Efendimiz'e çocukluğunda süt emziren Süveybe'yi, Peygamber efendimizi emzirmeden men ettiği bilgisi de kaynaklarımızla örtüşmemektedir.

Aynı şekilde, Şia-Ehli Sünnet kavgasının temelini güçlendirmek maksadıyla, daha Hz. Peygamber sav'in çocukluğu döneminde, Haşim oğulları ile Emevi soyu arasında bir kavganın olduğu savının işlenmesi gerçeğe aykırıdır.

Benzer şekilde film içeriğinde, hadislerde veya makbul İslam tarihi kaynaklarında doğrulanmayan pek çok uyduruk bilgiye yer verilmiştir.

Filmde ayrıca, Samanyolunun "sırlar dünyası" gibi, özü dinde olmayan çarpıcı bir gizemlilik de mevcuttur.

Bütün bunlar filmdeki şia propogandasını yansıtmaktadır.

 

Bunlardan başka filmde, Yahudiler, Hırıstiyanlar ve papaz Bahira, Hz. Peygamber'e sahip çıkıyor gösterilerek "diyalog" teması işlenmektedir. Buna da

"-Ey Ehli Kitap, sizinle bizim aramızdaki ortak kelimeye geliniz ki o ...."

Ayeti delil gösteriliyor. (Bu ayeti bu günkü "diyalog"a delil göstermek kişiyi küfre sokar. Çünkü ayet, Allah ve Rasülüne imanda bir araya gelmeyi emrediyor.

Sözkonusu film, İran devletinin sahada göstermiş olduğu kanlı eylemlerini, akıttığı onca ehli sünnet müslüman kanı yanında birde sanat Teması ve sinema yolu ile de beyinleri harap etme fikri gütmektedir!

*

Ayrıca; Milli Gazete’den Bilali Yıldırım’a konuşan Prof. Dr. Cevat Akşit, filmi sert sözlerle eleştirdi. Tartışmaya gerek kalmaksızın böyle bir tasvirin yapılamayacağını söyleyen Cevat Akşit, “Din oyuncak değildir. Kurtarıcımız efendimiz peygamberimiz (S.A.V.) popüler kültürün bir parçası haline getirilemez” dedi.

Netice olara; Şia kalıplarının dışına çıkamamış bir film... İran yapımı olduğu için de çıkamaz zaten!

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.