• BIST 115.794
 • Altın 397,220
 • Dolar 6,8591
 • Euro 7,7492
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 28 °C
 • Konya 28 °C
 • İzmir 31 °C

İhsan Şenocak'ın niye görevden alındığı ortaya çıktı!

İhsan Şenocak'ın niye görevden alındığı ortaya çıktı!
Hürriyet'in solumtırak muhabiri İsmail Saymaz; "Bunlar elini bu işlerden çeksin, vaaz vermek gerekirse onu da biz veririz!"

nabiz-haber-ozel-yeni-058.png

 

İhsan Şenocak'ın niye görevden alındığı ortaya çıktı!

İhsan Şenocak hoca geçtiğimiz gün, hiç beklenmedik şekilde Diyanet tarafından görevden alınmıştı. 

Şenocak'ın görevden alınmasına dair Diyanet'ten her hangi bir açıkalama yapılmadı. Bir sebep ve gerekçe gösterilmedi.

Şenocak'ın görevden alınması kamuoyunda büyük tepki çekti.

Bir çok aydın, yazar ve gazeteci İhsan Şenocak hocanın görevden alınmasının "Ehl-i Sünnet"e bir operasyon yapıldığı, bu hassasiyetle bilinen isimlerin Diyanet'ten tasifiye edildiği yorumları yapıldı!

İsmail Saymaz: "Camiler ve Kur'ân kursları laik devlete aittir, onları hacıya, hocaya bırakmayız!"

saymaz-tek-foto.png

"Bunlar Diyanet'in kürsüsünden elini çeksin Vaaz vermek gerekirse onu da biz veririz!"

Bazı Laik-Kemalist haber sitelerinin İhsan Şenocak'ı hedef göstermesi, Ehl-i Sünnet düşmanlığı ile bilinen sapık Pislamoğlu grubunun İhsan Şenocak'a saldırması, bunun bir "operasyon" olduğu kanaatini daha da güçlendirdi.

Bugün Hürriyet'in hafiften "solumtırak" muhabiri İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından;

"Camiler ve Kuran kursları laik devlete aittir. Şenocak ve diger kimi tarikatlar laik devletin kesesinden ve kürsüsünden elini çeksin..."

Diye yazdı...

saymaz-tivit.jpg

E peki İsmail, onlar elini çeksin, vaazları sen ve Emin Çölaşan mı vereceksiniz? Veya Oda Tv yöneticleri ve muhaberileri mi verecek? Sizin gazeteden Ayşe Arman mı, Sözcü'den Yılmaz Özdil mi verecek?

Yoksa, fiili livatadan hükümlü Pislamoğlu sapığı ile birlikte mi vereceksiniz?

 

15478.jpg

Diyanet Haber sitesinde İhsan Şenocak'la ilgili tuhaf haber

Bu arada, Kamuoyundan yükselen tepkiler üzerine Diyanet Haber adlı sitede, İhsan Şenocak'la ilgili tuhaf bir haber yayınlandı.

Haber'de İhsan Şenocak'ın görevden alınmadığı iddia edilerek, sadece soruşturma yürütüldüğü yazıldı.

ihsan-senocak.png

İşte sözkonusu sitede İhsan Şenocak'la ilgili o tuhaf haber:

İhsan Şenocak görevden alındı mı?
Hayır, İhsan Şenocak başlatılanbirkaç soruşturmanın selameti açısından şu an açığa alındı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı niçin soruşturma açtı?
Diyanet İşleri Başkanlığı kamuoyundan gelen şikayetleri değerlendirdi. Gelen şikayet ve sunulan deliller sonucunda soruşturma açılmasını uygun gördü. Devlet memurları hakkında açığa alınma işlemi kanun ve yönetmeliklerde bellidir. Açığa alınan memur hakkında en geç 10 gün içinde soruşturma başlatılır. Açığa alınmak demek görevden atılmak anlamına gelmemektedir. Soruşturmanın seyrine göre memur görevine de dönebilir. 

Diyanet yaptığı soruşturma hakkında kamuoyuna neden bilgi vermiyor?
Diğer kurumlarda olduğu gibi Diyanet İşleri Başkanlığı da yasal bir kuruluş olup kanunların kendine verdiği sınırlar içerisinde hareket etmektedir. İhsan Şenocak Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak çalışan bir memurdur ve memurların soruşturması kanun ve yönetmeliklerle belirlenmiştir. Var olan kanunlar çerçevesinde hareket eden Diyanet’in soruşturma nedeni ve süreci hakkında kamuoyuna bilgi vermesi soruşturmanın selameti açısından sakıncalıdır.

İhsan Şenocak’ın Diyanetteki görevi nedir?
Şenocak kamuoyunda dolaşan bilgilerin aksine ne müdür ne vaiz olmayıpDiyanet İşleri Başkanlığı Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde bir öğretmendir.

İhsan Şenocak Diyanete yardımcı mı oldu?
Şenocak her görevlinin yaptığı gibi sadece görevini yaptı. Bunun dışında Diyanet’e yaptığı çalışmalarla destek verdiği iddiası cemaatsel bir algı operasyonudur. Şenocak yaptığı her çalışmada ve çıktığı her programda kurduğu İFAM adlı kuruluşu adını kullandı. Ve İFAM’ın taraftar toplaması adına çalışmalar yaptı. İFAM adına çalışan bir şahsın Diyanet’e yardımcı olduğunu söylemek aldanmaktan başka bir şey değildir. Diyanet tüm Müslümanları kucaklayan, özel hayatına bakmaksızın tüm Müslümanların sorunları karşısında şikayet mercii olan ve imkanlar nispetinde Kur’an ve sünnet noktasında ödün vermeden kendine de sunulan kanunlar çerçevesinde Müslümanlar arasında dengeyi sağlayan güzide bir kurumdur.  

İhsan Şenocak ehli sünneti savunduğu için mi açığa alındı?
Devletin kurumunda çalışan bir personel hakkında yapılan işlemin ehli sünnet bağlamında değerlendirilmesi konuyu saptırmaktan başka bir şey değildir. İhsan Şenocak ehli sünnetin müdafisi de Türkiye de bulunan İmam Hatipler ve İlahiyat Fakültelerinde var olan yüzbinlerce öğrenci; Diyanette çalışan 140 bin personel ile İslam’a gönül vermiş yüzlerce sivil toplum örgütü ve cemaat ehli küfrün savunucusu mu oluyor? İhsan Şenocak ehli sünnetçi olarak Müslüman da diğer geriye kalan ülkedeki Müslümanlar ehli sünnet karşıtı kafir mi oluyor? Bu şekilde olaya yaklaşmak bu süreçte İhsan Şenocak’a en büyük zararı verir. (Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber)

15485.jpg

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.