• BIST 1.120
 • Altın 453,915
 • Dolar 7,5282
 • Euro 8,7889
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 16 °C
 • Konya 17 °C
 • İzmir 21 °C

Enes Duymaz yazdı; Operasyonun farkında mısınız?

Enes Duymaz yazdı; Operasyonun farkında mısınız?
Ortada bilinen “psikolojik harp” yöntemleriyle yürütülen bir “algı çalışması” var adeta…

nabiz-haber-ozel-yeni-114.png

 

 

 

"Operasyon"un farkında mısınız?

 

Enes Duymaz

 

Menzil Cemaati Saygı Öztürk’e Dokunmuş.

Durup dururken bu da nereden çıktı diye sormadan edemiyor insan?

Ortada bilinen “psikolojik harp” yöntemleriyle yürütülen bir “algı çalışması” var adeta…

Bir süredir devam eden bu adı konulmamış “operasyonun” hedefinde şimdi de Menzil Cemaati var…

Sadece “cemaat” ifadesinden yola çıkarak Menzil’i de FETÖ ile eşitleme çabası içine girdiler.

Sözde haber-yazının başlığı bile, sanki uzayın bilinmeyen(!) sırrını(!) açıklarcasına, bir "algı" oluşturmayı hedefliyor;

Sanki "gizli saklı"(!) bir şey açıklıyormuş gibi:

"İşte Menzil Cemaati'nin Kodları"ymış...

menzil-manset.jpg

Menzil Cemaati bu ülkede en az 300 yıllık bir geçmişe sahip, siz ne kadar zamandır buradasınız baylar?

Dediğimiz gibi; son bir yıldır Türkiye’de garip bir algı operasyonu açıktan açığa işletiliyor. Eski Türkiye özlemi duyanlar, 28 Şubat Süreci’nin tetikçi gazetecileri bir algı oluşturma ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kendi tabanı üzerinden vurma peşindeler

Devlet Kurumlarındaki bazı birimler, kişiler-bunlar kimlerse- nereye hizmet ediyorlar ve nereden emir alıyorlarsa- oluşturulan bu algılar doğrultusunda tahkikat yapılıyor, soruşturmalar açılıyor vs. Cumhurbaşkanı’na olan tabandaki güvenin zedelenmesine yol açan sonuçlar ortaya çıkıyor. Bunlar çoktan çok, azdan az olur mantığıyla bir gün o Hoca’ya bir gün bu Hoca’ya saldırıyorlar ve bu hocaları seven kişileri Cumhurbaşkanı’ndan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Hiçbir siyasi çıkar ve maksat olmaksızın sadece Erdoğan’ı İslami duyarlılığından dolayı destekleyen bir taban bu…

Operasyon şöyle işliyor;

Hocaların yıllar önce söylenmiş sözleri arşivlerden çıkarılıyor, servis edilip gündem oluşturuluyor. Bu gündeme göre, bütün cemaatlere –güya- FETÖ bulaştırılıyor ve onunla kıyaslanıyor…

 Bazı cemaatler, gruplar hedef gösteriliyor. Rahatsız ediliyor. İşin çok ilginç yanlarından biri de bu işin başını ‘28 Şubat Süreci’nin ağzı köpüklü tetikçisi Fatih Altaylı ile Saygı Öztürk’ün çekmesidir.. Bunlara ODA TV’nin ve 28 Şubat Süreci’nde Fatih Altaylı ile ilgili şok belgeleri yayımlayacağını Kanal 7 ekranlarından ilan ettikten sonra bu belgeleri yayımlamayan, ardından da- muhtemelen Altaylı’ya bu iyiliği yapması karşılığında- diğer mahallede iş bulan Ahmet Hakan’ın destek vermesi de başka bir ilginç yönü.

Cumhurbaşkanı’nın etrafında kenetlenen kitlelerden önce bazı hocalar, kişiler üzerinden küçük parçalar koparmayı deneyenler, şimdi işi büyütmüşler daha büyük kitleler koparma derdindeler.  Bu minvalde de Hedefe Menzil Cemaati’ni koymuşlar. Saygı Öztürk, devletin istihbarat teşkilatının işlerini ifşa etme ihanetini gerçekleştiren Sözcü gazetesindeki köşesinden Menzil Cemaatine saldırmış. 28 Şubat Süreci’ndeki soruşturmaları da dosya numaralarıyla vermiş. ODA TV de hemen bunu alıntılamış.

Saygı Öztürk (Yalçın Küçük Hoca’nızın yazdığına göre sen Türk olamazsın Bu ayrı bir mesele…) Sana ne oluyor?

Peki, ODA TV ne yapmaya çalışıyor? Niye her gördüğü “cemaati” FETÖ ile eşitlemeye, ona benzetmeye, böyle bir algı oluşturmaya uğraşıyor?

 Menzil Cemaati,  siz ve gibileriniz ya daha Balkanlar’dan gelmemişken ya da İstanbul’da İşgal kuvvetleriyle balolar yaparken Menzil Cemaati’nin önceki kuşakları, cephede vatan için canlarını ortaya koyuyorlardı.  Düşmanla savaşıyorlardı. Sizin zihniyetinizin Anadolu’daki geçmişi doksan yılla sınırlıyken, Menzil Cemaati’nin bu topraklardaki geçmişi en az üç yüz yıllık.  Bu Cemaatin de hiçbir zaman bu ülkeye, devlete hiçbir zararları olmamıştır.  Siz ise, Batının gönüllü ajanları, bu ülkeyi ha bire batıya benzetme, kendi köklerinden koparma ameliyesindesiniz.  Soner Yalçın, Gümüşhanevi  Dergahı’nın yerli ve milli olduğunu, memleketin hayrına işler yaptığını yazmıştı.  Menzil Cemaati de Gümüşhanevi Dergahı gibi yerli ve ülkenin hayrına çalışan bir cemaattir. 

Menzil Cemati’nin yolundan gittiği Seyyid Taha Hakkari Hazretleri, dönemin İran Şahı Şemdinan’nın  hediye olarak vermek istediği 145 köyü reddederek, “Biz devletimize, İstanbul’daki Halife Padişah’ımıza bağlıyız” cevabını vermiştir. Menzil Cemaati, bu büyüklerin yolundan giden ve memleketin, devletin hayrına olmayan hiçbir işe tevessül etmeyen bir yapıdır.  

Menzil Cemaati, böyleyken size ne oluyor, Bay Saygı Öztürk? Senin derdin ne ODA TV?  Hangi karanlık odakların talimatıyla şimdi de Menzil Cemaati’ni hedefe koydunuz?

 Salya Sümük, vaftizli vaiz Fettoş’un elemanı ve CIA ajanı Michael Rubin’den mi emir aldınız?

Bilmeden mi Rubin’in dediklerini yapıyorsunuz? Bu M.Rubin bir rapor yayımladı ve birtakım cemaatleri, grupları, kişileri hedef gösterdi. 

Hedef gösterdiği kişilerin, cemaatlerin, grupların ortak yanı FETÖ-NATO-ABD ortak organizasyonu olan 15 Temmuz darbe girişimine karşı aslanlar gibi mücadele etmiş olmaları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermeleri.  Rubin denilen FETÖCÜ Yahudi de bunun için hedef gösteriyor. Siz de bu Rubin ile bağlantılı mısınız yoksa?  Rubin’nin, dolayısıyla da FETÖ’nün, talimatıyla mı saldırıyorsunuz Menzil Cemaati’ne? 

 • Yorumlar 5
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.