• BIST 92.322
 • Altın 189,164
 • Dolar 4,7936
 • Euro 5,5865
 • İstanbul 26 °C
 • Ankara 18 °C
 • Konya 22 °C
 • İzmir 26 °C

Elazığ'da, milletin diniyle, diyanetiyle, camisiyle uğraşanlar kim?

Elazığ'da, milletin diniyle, diyanetiyle, camisiyle uğraşanlar kim?
Elazığ'da Hacı Hulusi Bey camii ve külliyesinin yapılmasını engelleyen bürokratlar kim?

nabiz-haber-ozel-yeni-020.png

"Size o camiyi yaptırmayacağım!"

Elazığ'da, Hacı Hulusi Bey Camii ve Külliyesinin yapımının bazı bürokratlar tarafından kanun dışı yollarla engellendiği iddia edildi.

Hacı Hulusi Bey Derneği yönetecileri yaptıkları basın açıklamasında, Elazığı İl Dernekler Müdürü İzzet Atam'ın, kendilerini tehdit ettiğini ve "Bu camiyi size yaptırmayacağım" dediğini öne sürdüler. 

'Siz 28 Şubatçısınız, vesayetçisiniz, Erbakan hükümetini de siz yıktınız!'

Hacı Hulusi Bey Derneği Başkanı Latif Gürbüz, yaptığı açıklamada, İzzet Atam'ın kendilerini, İl Dernekler Müdürlüğü'ne çağırarak;

"Erbakan hükümetini de siz yıktınız, size bu camiyi yaptırmayacağım!"

Dediğini söyledi. 

ic-resim-a-039.jpg

(Hacı Hulusi Bey Derneği yöneticileri basın açıkmalası yaptılar)

"Bütün kanuni izinlerin alınmış olmasına rağmen, Camii ve Külliye yapımının engellendiğini belirten Latif Gürbüz, konuyu aktardıkları Ak Parti Milletvekillerinin de, kendileriyle alay edercesine, "Konuyu gidin Cumhurbaşkanına anlatın, Başbakan'a anlatın!" dediklerini öne sürdü..

İşte o basın açıklaması:

Değerli basın mensupları, değerli dernek üyelerimiz ve azizler diyarı Elazizli hemşehrilerimiz..

Bugün buradaki basın toplantımızın amacı, Risale-i Nur camiasının ve azizler diyarı Elazığımız’ın manevi değeri olan İbrahim Hulusi Yahyagil’in adını ve aziz hatırasını yaşatmak için temellerini attığımız Hacı Hulusi Bey Camii ve Külliyesinin yapımına başladık.

Bütün gerekli resmi izin ve prosedürler tamamlanmış olup, Elazığ İl Özel İdaresine gerekli müracaatlar yapılıp camimizin imar çalışmalarına başlanmıştır.

Herhangi bir hukuksuzluğa ve kanunsuzluğa meyil vermemek için Elazığ İl Dernekler Müdürlüğü’ne “yardım alma ve toplama” ile ilgili gerekli müracaatlar yapıldı. Caminin keşif özeti çıkarılarak çıkan özet miktarınca makbuz basılıp yardım alma ve toplama izni talep edilmiştir.

Elazığ İl Dernekler Müdürü İzzet Atam dernek yöneticilerini ve yönetim kurulu başkanı şahsım Latif Gürbüz’ü İl Dernekler Müdürlüğü’ne çağırarak “28 Şubat”çılıkla, “Vesayetçilik”le ve Erbakan hükümetini yıkmakla itham etti. Böyle bir caminin yapımına “Asla müsaade etmeyeceğini ve ettirmeyeceğini, kendisi ve üst makamlarının bu hususta gereken müdahaleyi yapacaklarını” Yönetim Kurulu Başkanı olan şahsıma söylemiştir. Bu hususta şahitleri de, konuya vakıf olan arkadaşlarımı da beyanat vermeye davet edebilirim.

Elazığ İl Müftülüğü’ne yalan yanlış birçok beyanat vererek bu hayırlı işi durdurmak için elinden geleni ardına koymayan, milletin diniyle, diyanetiyle, camisiyle cemiyetiyle uğraşan bu kendini bilmez güruh, bütün gayretiyle bu hayırlı işe mani olmaya çalışmıştır.

Bu da yetmemiş, Vali Yardımcısı M. Feyzi Dönmez ile birlikte “Orada camiye ihtiyaç yoktur” diye Elazığ İl Müftülüğü’ne ve Elazığ İl Özel İdare’ye baskı yapıpı görevlerini kötüye kullanmışlardır. Buradan suç duyurusunda bulunuyorum.

Konuyla ilgili Elazığ AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AK Parti milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı ve Ömer Serdar’a defaatle bu konuyu iletmemize rağmen, bu hayırlı işe bigane kalmışlar ve hatta alay edercesine “Konuyu Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a söyleyin “ demişlerdir.

Değerli basın mensupları.

Malum yapı FETÖ’nün kurumlar üzerindeki vesayeti devam ettiğini hala görmekteyiz. Bu konuyla ilgili buradan yetkililere çağrıda bulunuyorum. Azizler diyarı Elazığ’ımıza ne pahasına olursa olsun bu eseri yapacağız.

Sayın basın mensupları.

Sis Dağı’nda kaç kişi vardı da Sayın Cumhurbaşkanımız hayırseverlerin yardımıyla tekrar ibadete açtırdı o camiyi. Elimizde Hankendi Jandarma Karakol Komutanlığı’nın tuttuğu tutanak ile sabit o bölgede 500 kişinin yaşadığına dair belge mevcut. Böyle bir yere bir camii çok mu soruyorum sizlere?

Bu bürokratik engelle ile ilgili yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu görevi kötüye kullanan Müdür ve Vali yardımcısı ile ilgili suç duyurusunda bulunuyoruz. Bize herhangi bir bilgi ve belge vermeden 6 aydır bizi bekletenler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

Ve son olarak, aziz şehrin aziz insanları, değerli hemşehrilerimiz  sayın Elazığlıları şehrimize bir gerdan gibi yakışacak olan ve manevi değerlerimizden İbrahim Hulusi Yahyagil’in adını ve aziz hatırasını yaşatacak olan bu camii ve külliyeye sizleri sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Bizi kırmayıp buraya geldiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Hacı Hulusi Bey Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Latif Gürbüz.

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.