• BIST 108.185
 • Altın 376,491
 • Dolar 6,7131
 • Euro 7,5129
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 19 °C
 • Konya 15 °C
 • İzmir 23 °C

Daha görür görmez bizim aklımıza bu geldi!

Daha görür görmez bizim aklımıza bu geldi!
Haberin başlığı; "İkinci bir Fetullah Gülen elimizdeki gizli belgelerde var!" diyor. Biz daha haberi okumadan aklımıza bu "gülen" geldi!

 

Nabız Özel

(Haber-Yorum; Faruk Selim)

 

Yedek Fetullah bu mu?

Söz konusu, Sabah gazetesinde bir haber...

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Şafak Ertan Çomaklı;

"İkinci Fetullah Gülen, elimizdeki gizli belgelerde var"

Demiş...

Gerçi biz bu "kripto" vakalarından sonra bir nevi "paranoyak" olduk ama...

"Bylock soruşturmasını yürüten savcı, ByLock'tan tutuklandı"

"FETÖ'yü soruşturan müdür FETÖ'cü çıktı..."

"FETÖ'yü Araştırma komisyonu başkanı FETÖ'den..."

Falan ve filan benzeri haberleri gördükçe, tabii olarak paranoyanın derecesi artıyor ama;

Bunun paranoya ile bir ilgisi yok...

Daha önce "Yedek Fetullah" konusundaki hassasiyetimizi bildirdiğimiz için, doğrudan, dolaysız bir şekilde bu aklımıza geldi...

O, "gülen"se, bu da daha pis bir şekilde "sırıtan!"

Şu, iğrenç bir sırıtma ile "gülen" adam...

islamoglu.jpg

Bu "Gülen"in öbür "gülen"den hiçbir farkı yok, ama bu henüz yeteri kadar palazlanmamış tabii ki... 

Bir de bunun "sapıklığı" resmî belgelerde var.. İlgilileri biliyor tabii ki...

Bu kadar "sapıklıktan" sonra böyle "Gülen" bir adamdan, bir değil bir kaç "gülen" daha çıkabilir bize göre...

Gerçi haberi konu olan adamın "tipini" de ben hiç beğenmedim...

Onu da söyliyeyim...

Hem Polsi akademisi, hem o "gülümseme"?..

Bende doğrudan bir "badem" tedaisi yapıyor... Umarım yanılıyorumdur...

Sonra, hem elinde, hem de "gizli?" nasıl oluyor?..

İkinci Fetullah Gülen

Mademki "İkinci bir Fetullah Gülen" var;

İsim niçin açıklanmıyor?..

Devlet sırrı mı?..

Tabii bunu "doğru" kabul edersek...

Güzel ülkemizde, "İkinci bir Fetullah Gülen var" dediğiniz de, bunu mutlaka açıklamanız gerekmiyor mu?..

Bu tarife uyan bir çok "hacı-hoca" varken... Niye hepsini "zan altında" bırakıyorsunuz?...

Bu haberden sonra bütün milleti almıştır bir merak?..

Acaba bu "gülen" mi, yoksa "Alparslan" mı?.. Yoksa kimsenin bilmediği başka bir "kripto" mu?

Polisiye romanlarda olduğu gibi, "katil her zaman en yakındaki çıkar" hesabı, en yakınlardaki bir başka hacı hoca mı?..

sabah-1.jpg

Neyse, alın haberi kendiniz okuyun, işte Sabah'ın o haberi:

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Şafak Ertan Çomaklı, darbe komisyonunda FETÖ'nün gizli belgelerine ait belgeler sundu. Bu belgelerde 'İkinci Fetullah Gülen' olacağı iddia edilen kişinin kimliği ile bilgi de veren Çomaklı, FETÖ'nün vazgeçmeyeceği, mali alanda bir darbe girişiminde bulunabileceği öngörüsünde bulundu. Çomaklı, bürokraside yuvalanan FETÖ'nün para akladığını, 'Şirinler Köyü' benzeri bir yöntemle maliyeyi dışa temas etmeden kontrol ettiğini kaydetti.

Darbe Komusyonu'na bilgi ve belgeler veren Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Şafak Ertan Çomaklı, devletin FETÖ'nün hizmet hareketi olmadığını bildiğini, bürokraside yuvalandığı belirten örgüt yapılanmasının 1980'li yıllara dayandığını kaydetti. Çomaklı örgütün gizli işlerinin kayıtlı olduğu, 1989- 1992 yıllarına ait çok önemli ve unutulmuş belgelere ulaşıldığını açıkladı. Belgelerde yer alan bilgileri anlatan Şafak Çomaklı'nın konuşması komisyon üyeleri tarafından ilgiyle dinlendi.

"10 BİN POLİSİ ERTESİ SABAH KOMİSER YARDIMCISI YAPACAK ŞEKİLDE PROGRAM YAPMIŞLAR"

Şafak Ertan Çomaklı, FETÖ'nün 17-25 Aralık'ta Emniyet ve Yargı aracılığıyla yaptığı operasyonlar karşısında milli irade ile karşılaşınca ilk kez yeni bir taktik denediklerini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Bu taktik şimdiye kadar diğer devletlerin tarihinde bile yok. Bunlar 17-25 Aralık sonrası deşifre olunca, devlette kendileri gri alanda saklansın diye bürokraside şimdiye kadar görülmeyen çeşitli grupların varlığını dillendirmeye başladılar. Herkes bu kez bürokraside dillendirilen grubun adamları olmaya başladı; fakat biz unutmadık bunu. Bu zemine nasıl yattıklarını gördük. Çünkü yetiştirdikleri elemanlar duruyor. Ele geçirdiğimiz belgelerde 10 bin polis elemanını ertesi sabaha komiser yardımcısı yapacak şekilde bir program yapmışlar. Bunu bir metinle düzenlemişler. O zaman gördük somut şekilde bunların devlete girmek istediklerini.

EKONOMİK DARBE TEŞEBBÜSÜ UYARISI

Aynı eleman yetiştirmedeki gibi, bunların mali boyutunun da örgütsel yapıda olduğunu gördük. Mali olarak Escobar'ın mali yapısı var. Kuyruğu dik geziyordu çünkü. 17-25 Aralık sonrası darbe yemiş örgüt gibi gezmiyordu. O nedenle 15 Temmuz'a hazırlıklı geldiler. O belge bu örgütün unuttuğu, kendi kendini bitirdiği belgeydi. Askeri alan belliydi. Mülki alandan, yargı alanından, emniyet alanından darbeyi vurdular. Bir alan kaldı: mali alanımız, özel sektör yada kamu sektörü olsun. Bir öngörü olarak söylüyorum, mali alan bizim bürokratik vesayetteki gidebileceğimiz yeri gösteriyor. Dikkatli olmak gerekiyor. Bunlar vazgeçmeyecekler. Yetiştirdikleri elemanlar da aramızda. İnşallah komisyon olarak sizi de aldatmazlar ve isimleri de görürsünüz."

"BELGELERDE İKİNCİ FETULLAH GÜLEN'İ GÖREBİLİRSİNİZ"

Çomaklı, komisyonun bu önemli belgeleri resmi yazışmayla Polis Akademisi'nden talep edebileceklerini belirteretk, "Hatta o belgelerde gizli ikinci Fetullah Gülen'in de kim olduğunu görebilirsiniz" dedi.

"YABANCI DEVLET DESTEĞİ VAR"

Şafak Çomaklı, FETÖ'nün yabancı devlet desteği aldığını de ifade ederek, "Bu örgütün dış destekli olduğunu somut olarak ifade edeyim: İç savaşın olduğu ülkelerde okullar açtılar. Karşılıklı gruplar çatışırken, okullarına mermi bile isabet etmiyordu. O ülkelere yabancı devlet desteği almadan okul açabilir misiniz?" diye konuştu.

"MESLEKTEN ÇIKARILMASINA RAĞMEN ÖRGÜTÜN HİMAYESİYLE REKTÖR OLDU"

Şafak Ertan Çomaklı, belgelerde ismi geçen kişilerden, isim vermeden örnek gösterdi. Örgütün işlemi gerçekleştirdikten sonra belgeleri yok ettiğini belirten Çomaklı, "Bulduğumuz belgelerde çok isim var. Mesela, DGM'de bir dosyayı zaman aşımına uğratmışlar ve o belge olmadan dosya kapanmış. Örgüt temel olarak siyasette değil bürokratik kanatta olduğu için her şeyi bilmiş. Bulduğumuz belgelerdeki bir isim, ayrımcılıktan meslekten çıkarılmasına rağmen örgütün himayesiyle rektör oldu. Devlet uyarıyor; siyasilere verin diye ama bilgi yok diyor. Polis Akademisi'ndeki ilk yapılanmalarında özel sınıflar açıyorlar" ifadelerini kullandı.

"FETÖ, CİZVİT MODELİ İLE AYNI YAPILANMADA"

Şafak Ertan Çomaklı, FETÖ'nün eğitim ve örgütlenme yapılanmasında, Hıristiyan Katolikler tarafından Protestanlarla savaşmak için kurulan 'Cizvit' modelini örnek aldığı belirterek, "Ele geçirmek istedikleri kuruma kendi yetiştirdikleri elemanları sokuyorlar. Aynı yapılanmayı görüyorsunuz" dedi.

"ŞİRİNLER KÖYÜ YÖNTEMİ İLE PARA AKLIYORLAR"

Çomaklı, FETÖ'nün para akladığını kaydederek şu şekilde konuştu:

"Bunlar para aklıyorlar. Bu konudaki çalışmalarım adliyede mevcut. Şirinler köyü yöntemi kullanıyorlar. Bir köy kuruyorlar. Dışa temas etmeden maliye orada dönüyor. Şirinlerde var ya; herkesin bir görevi var; gözlükçü, uykucu şirin gibi. Kapalı devre sistemi var. O yüzden bunları yakalamak zor."

"SİVİL İRADENİN ÖNE ÇIKMASI LAZIM"

FETÖ'nün, devletten bürokratik sistemin sivilleştirilerek temizlenebileceğini savunan Çomaklı, "Önlemler; sorgulayıcı elemanların sivil olması gerek. Bürokratik sistemin karar aşamasında olması değil, sadece danışılan eleman olması lazım. Sivil iradenin öne çıkması lazım" diye bilgi verdi.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.