• BIST 2.443,77
 • Altın 975.604
 • Dolar 16.7259
 • Euro 17.4609
 • İstanbul 27 °C
 • Ankara 22 °C
 • Konya 23 °C
 • İzmir 31 °C

Burak Çileli yazdı... 12 yıllık "yaşanmışlık..."

Burak Çileli yazdı... 12 yıllık "yaşanmışlık..."
...kimisi yargısız infazla “terörist” dedi bize, kimi “paranoyak”, kimi de “salak”!..

12 yıllık "yaşanmışlık"

Medyadan da takip edildiği gibi, 12 senedir yargılandığımız “Telegram Davası” yahut “Dost Tarikatı” davası beraatle neticelendi. Böylece, 3 senesi ağır tecrit altında olmak üzere 12 senelik zindan macerası sona ermiş oldu. Darısı, zindanlarda adaletsizliğe maruz kalmış tüm Müslüman kardeşlerimizin başına.

12 sene dile kolay… 12 senelik yaşanmışlıkları bir çırpıda anlatmak ne mümkün! Yaşanmış ama henüz iç yüzü bilinmeyen, belki de hukuk tarihinin en ilginç davasıydı bu dava!

Çoğu zaman yapıldığı gibi, kimisi yargısız infazla “terörist” dedi bize, kimi “paranoyak”, kimi de “salak”!..

dost-001.jpg

2 Mart 2016, Çileli ve arkadaşlarının yargılandığı davanın beraatle sonuçlanması basında geniş yer buldu

 

Adalet, İBDA Mimarı’nın “Ölüm Odası” adlı eserinde, kendine mahsus sembolik terminolojisiyle “Adlî Tıbb” adını verdiği dava tezini bize hatırlatan “normalleşme” berzahında, nihayet tecelli etti. “Normal”, “norm”dan türeme; “norma uygun” mânâsında… Neyse, tecrite dalmayalım şimdi. 
Cezaevi, sadece içerideki için değil dışarıda ondan sebep türlü sıkıntılara göğüs germek zorunda kalanlar için de, yıllar geçtikçe yükü katlanan bir imtihan vesilesidir. “İmanın sağlamasının yapıldığı yer”… Üstad Necip Fazıl’ın “Zindandan Mehmed’e Mektup”ta, “ana rahmi zahir şu bizim koğuş” mısraındaki tasviri vechile, herşeye rağmen cezaevini idrak etmeye çalıştık 12 sene boyunca. Havasça olmasa da, tecrübemizi bir nevi “kabir râbıtası” kılmaya çabaladık! Çalışmalarımızın semeresini taliplilerle paylaşıyoruz şimdilerde de! Nitekim bu verim “sahici takdir gözü” tarafından görüldü; “yıllarını boşa geçirmemişsin, tam yaşının gerektirdiği fikrî olgunluktasın, gurur duydum” tarzında iltifatlara mazhar olduk. “Allah mahçup etmesin” duamız baki, “davası için kendi eliyle dünyayı kendine zindan eden er kişi beri gelsin” düstûru mucibince, Allah izin verirse zindanı dışarıda da sürdürme dua ve niyetindeyiz imkânlar nisbetinde!

12 sene boyunca, başta örnek bir Müslümanın sabır, tevekkül ve metanetini gösteren yakınlarıma, vâsiliğimi üstlenen, çocukluk arkadaşım ve vefalı gönüldaşımErgun Oymak’a, beni unutmadığını şu veya bu şekilde ispatlayan diğer gönüldaşlarıma, ağır tecrit şartlarıma rağmen hâlden anlayıp kendi de zindan şartlarındayken bana kendimi yalnız hissettirmemeye uğraşan gönüldaşlarımın yanısıra adlî yahut siyasî kader ortaklarıma, kendi mahfillerinden bize sahip çıkan gazeteci, yazar ve STK’lara, dualarıyla bize desteğini esirgemeyen tüm Müslümanlara ve yaptığı işe saygısı olan hukukçulara müteşekkir ve duacıyım.

Yeniden yargılama sürecimiz de dahil, 12 sene boyunca dervişane bir hasbîlikle hiçbir dünyevî karşılık beklemeden destek veren Avukat Güven Yılmaz bey’i ise hassaten anmak isterim. Sinir harbine dönen duruşmalarımızda, uyuşturucu trafiğinin Adliye ayağı, Ergenekoncu Hâkim Erkan Canak’ın ve ondan sonra yerine atanan FETÖ’cü Hâkim Rüstem Eryılmaz’ın sinsiliklerini fark edip yaptığı çıkışlar, dün gibi hafızamda. Bunun yanında, başlarda uzunca bir süre avukatlığımı yürüten Ahmet Arslan bey; kendisi, Emniyet’teki gözaltı sürecim boyunca yapılan hukuksuzlukları, o kısa süre içinde, FETÖ’cü polisleri tedirgin edecek kadar dört bir yana koşturup resmî olarak belgelendirmenin yanında, sevkedildiğimiz mahkemeye, kendisine destek veren Avukat Hasan Solak beyle beraber gelerek, FETÖ’cü polis duvarını da itişe kakışa yarmak suretiyle Savcı Turan Çolakkadı’nın odasına girip, yapılan hukuksuzluğu ona da tescil ettirmişti. İBDA Mimarı, Tilki Günlüğü adlı eserinde, “Müslümandan illet, kıllet ve zillet eksik olmaz” Hadis’inden bahsederken, “kıllet’in “azlık” mânâsını herkes bilir ama “titreme” mânâsını pek kimse bilmez” deyip, sözkonusu Hadis’teki “kıllet-titreme”yi “iman öfkesiyle titreme” biçiminde tevil eder. FETÖ’cü polisin ona şu hitabını şiir niyetine okuyunuz: “Sen ne biçim avukatsın yahu! Öfkeden zangır zangır titriyorsun!” Ayrıca MAZLUMDER'denAvukat Kaya Kartal beyin yeniden yargılama sürecindeki emekleri...

telegram-davasi.jpg

Yargılandığımız 10 yıl boyunca görmezden gelen, dahası, “kafire karşı kuzu, müslümana -yumuşak yüzlü bulduğu müslümana!- karşı sırtlan”, mukaddes ölçüleri ve mefhumları bile imalı kinayeli lâf çarptırmalara âlet eden ayarsızlar hakkında da iki çift sözüm olacak. Yani “Mübtezel-eyn”!.. Son 10 senedir yaptıkları çirkefliklerle -nihayet!- herkesin çözdüğü, “uçurmaya yahut batırmaya gelince ölçüsüz endazesiz atlayan” tarifine uyan “Mübtezel-eyn”in, şantaj ve vaadlerle ikna ettikleri hatırlı kişileri araya koyup son dakikada yanaşarak, lüpçülük niyetlerini anlayıp tedbir koyan şahsımı da by-pass etme teşebbüsüyle mahkemeyi uzatma çabalarını boşa çıkardık. Fitne-fesat kampanyasını bize karşı da -ama bu sefer saman altından su yürüterek!- icra eden mezkur “Mübtezel-eyn”in, yeniden yargılandığımız mahkeme üzerinden magazin primi yapma heveslerini, yeni “alavere-dalavere, üç oradan beş buradan” hesapları daim, kursaklarında bıraktık! Tafsilatına ŞİMDİLİK girmiyoruz!..

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Tüy Dökücü Krem Nedir?01 Ekim 2020 Perşembe 17:58
 • İstanbul Sözleşmesine Hayır!06 Mayıs 2020 Çarşamba 23:39
 • Yeni bir sistem ve "yenilmişlerin" düzeni...04 Mayıs 2020 Pazartesi 23:49
 • "Kavram; Bir olmak, biz olmak..."04 Mayıs 2020 Pazartesi 03:16
 • Türkiye'de son durum...10 Nisan 2020 Cuma 00:21
 • İçişleri Bakanı Soylu: 22 bin operasyon gerçekleştirdik!10 Nisan 2020 Cuma 00:14
 • Kadın Kartlık Modelleri ve Fiyatları Windmill'de!08 Nisan 2020 Çarşamba 03:56
 • 80 ve 89 yaşlarındaki çift koronayı yendi...07 Nisan 2020 Salı 02:44
 • Korona salgınında İsrail ne durumda?07 Nisan 2020 Salı 01:24
 • Virüs gibi yalan yayanlara Soylu cevab!06 Nisan 2020 Pazartesi 23:51
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.