• BIST 1.087
 • Altın 470,122
 • Dolar 7,6148
 • Euro 8,9402
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 14 °C
 • Konya 16 °C
 • İzmir 24 °C

Amerika! Sen kimsin ulan!

Amerika! Sen kimsin ulan!
Yazımızı Şehid Halil Kantarcı’nın şu ifadesiyle sonlandıralım:“Şöyle gönül rahatlığıyla ‘Amerika kim lan!’ diyeceğimiz günler göstersin

AMERİKA! SEN KİMSİN ULAN?

Bütün fikir sadedinde anlaşılması gereken bir mevzu var. Zaman inanılmaz bir hızda ilerliyor, olmaz denilen şeyler bir anda oluyor, tam düzeldi derken öyle bir hadise oluyor ki gündem değişiyor. Dünya genelinde siyasi, iktisadi ve askeri endişe gittikçe artıyor. Koptu kopacak türden bir GERGİNLİK hali nihaî noktaya doğru ilerliyor. Kimsenin bir fırtına beklentisi yok çünkü zaten fırtınanın içindeyiz. Birileri Anadolu’da meydana gelen değişimi küçük gösterse de yeni nizam, yeni insanın doğum sancıları çekiliyor. Türkiye artık köklerine dönüyor.

Batı bitti, İran tökezliyor, Rusya tek bir kıvılcıma bakacak derecede ip üstünde. Amerika dersen şamar oğlanına dönmüş, gelen vuruyor giden vuruyor ve sömürgelerini bir bir kaybediyor. Almanya ve İngiltere bu çöküşten en az zararla kurtulmak için hırçın bir çocuk gibi sağa sola saldırıyor ve sinsice örgütlenmeye bakıyor. Çin yükselen ekonomisi ile dünyanın tek hamisi olma yolunda ve milyarlarca alacaklı olduğu Amerika’ya icra yoluyla el koyma peşinde. Yahudi, sermayesinin önemli bir kısmını bu sebeple Doğu Asya devletlerine taşıyor. Ama ANA FİKRİN DİYALEKTİĞİ- KENDİNDEN ZUHUR DİYALEKTİĞİ tıkır tıkır işliyor. Bu diyalektiğin dışında gerçekleşenneredeyse hiçbir şey yok. Olmazlarınbirdenbire olması birazda bu yüzden.Tarih Anadolu’yu asli vazifesi için hazırlıyor ve yine aynı tarih bu vazifeyi yerine getirmesi için Anadolu insanını ihtar ediyor.

Düşünün!.. Düne kadar içteki teröriste sözümüz geçmezken şimdi Afrin’de destan yazılıyor. Tek bir sivilin, bırakın zarar görmesini burnunun bile kanamasına fırsat vermeden yürütülen bu operasyon, birilerinin kalbine iyice korkuyerleştiriyor. Çünkü Anadolu, “Ana Kucağı” gibi geçmişten getirdiği adalet ve merhamet duygusu ile mazlumların sığınağı oluyor.Askeri ile sivili ile bu millet gittiği yeri yıkmıyor yapıyor, taciz etmiyor aksine namusuna sahip çıkıyor, işgal değil mülk kime aitse ona iade ediyor, yağmalamıyor kat be kat fazlası ile yardım götürüyor, hasta ise ilaç, yaşlı ise bakım hizmeti vermeye gayret ediyor. Bütün bunlarla birlikte kendi kuralları içinde terörizmle savaşı da asla ihmal etmiyor.

Bu yüzden yıllardır dünyayı kana bulayan batılı caniler, katil sürüleri, yağmacı sömürge devletler, TSK’nın bu tavrı karşısında çılgına dönüyor. Çünkü biliyor ki, Osmanlı ruhu dirilirse Türk, Kürt yahut Arap ruh kökü İslâm’a dönerse bu coğrafyada paramparça bulunan milletler TEK MİLLET haline gelecektir.

Batı korkuyor. Nihayetinde mazlum milletler, ANADOLU’DAN ESEN BU RÜZGÂRLA batı ile hesaplaşmaya, intikamlarını almaya başladığında batı belki yüzlerce yıl belini doğrultamayacaktır. Bütün hırçınlıkları biraz da bu yüzden. Hatta İsrail’in aceleci bir şekilde bazı hamleleryapması da buna bağlı. Malum olduğuüzere Amerika, İsrail, Rusya, İran, İngiltere vesair devletler, başta İslâm coğrafyası olmak üzere, dünyanın birçok bölgesinde kan, gözyaşı, tecavüz ve katliamdan başka geride bir şey bırakmadı.

28 Şubat darbesinin arifesinde bulunduğumuz bu günlerde bir malumu ilam:27 Mayıs 1960, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997, 15 Temmuz 2016 vesair zamanlarda gerçekleştirilmiş darbelerin bir numaralı faili Amerika’dır. Binlerce insanımızın katili, yüz binlerce gencimizin birbirini vurmasının faili Amerika’dır. Ülkemizdeki bütün terörist faaliyetlerin, fuhşiyatın, yağmacılığın ve ihanetin arkasında Amerika vardır, İsrail vardır, İngiltere vardır. Bu sebeple kılıçlar bilenirken dost düşman kutuplar iyi belirlenmeli ve topyekûn harekete öyle geçilmeli. Afrin’den sonra görünen o ki sıra Menbiç’te. Artık Amerika ile açıktan karşı karşıya gelinecek. Kara propaganda merkezleri harekete geçmiş; Amerika ululaması yapılıyor, milletin üstüne yenilmez, güçlü Amerika sosu serpiliyor. Oysa Amerika paspas olmuş durumda. Görünen o ki Amerika’nın boynunun vurulması Müslüman Türk’e kaldı. Görünen hava, intikamın çetin olacağı yönünde. Cumhurbaşkanımızın deyişiyle: Bu yaz çok sıcak geçecek.

Yazımızı Şehid Halil Kantarcı’nın şu ifadesiyle sonlandıralım:“Şöyle gönül rahatlığıyla ‘Amerika kim lan!’ diyeceğimiz günler göstersin

Ercan Çifci-Bigaste

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.