• BIST 2.443,77
 • Altın 975.604
 • Dolar 16.7259
 • Euro 17.4609
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 19 °C
 • Konya 18 °C
 • İzmir 29 °C

"AKP'li" Belediye Başkanı rüşvet almak için yol kesti!

"AKP'li" Belediye Başkanı rüşvet almak için yol kesti!
Ak Parti'li değil, "AKP'li" Belediye Başkanı rüşvet almak için gündüz gözüyle yol kesti! İşte Belgesi!

nabiz-haber-ozel-yeni-003.png

Bu resmen bir skandaldır!

Yozgat'ın Aydıncık ilçesine bağlı Baydiğin Kasabası Belediye Başkanı, kendisine rüşvet vermeyen işletmecinin yolunu böyle kesti!

Özcesur şirketinin sahibi İbrahim Cesur bütün girişimlerine rağmen yolu açmayan Belediye Başkanı'nı şikâyet etmek için başka yol kalmayınca, basın açıklaması yapmaya karar verdi.

"Rüşvet istiyor..."

Yol kesme işini fotoğralarla da belgeleyen İbrahim Cesur, bu durumun sürekli tekrarlandığını ve kendisinden rüşvet istendiğini iddia ediyor!

Ruhsatı, işletme izni bütün belgeleri tamam olmasına rağmen, işletmesine giden yol, Belediye araçları tarafından fotoğrafta görüldüğü gibi kesiliyor!

Yolunun kesildiğini iddia eden İbrahim Cesur şu açıklamayı yaptı:

Baydiğin Beldesi sınırları içinde bulunan Özcesur Kardeşler şirketine ait açık işletme kömür ocağında faaliyet göstermekteyiz.

yol-kesme-2-002.jpg

İbrahim Cesur, Belediye Başkanı Osman Uslu'nun işletmesine giden yolu, Belediye Araçları ile böyle kestiğini görüntülemiş.

"Belediye araçları ile yolumuzu kesiyor"

İşletmemizin kömür sevkiyatı yapması Belediye Başkanı tarafından devlete ait ana yola belediye araçlarını çapraz bir şekilde park etmek suretiyle yolu kapatıp geçiş izni vermemektedir.

Araçlarımızın boş ve dolu olarak geçişi bu şekilde engellenmektedir.

Jandarma'dan Kaymakamlığa kadar ulaşmadığımız kimse kalmadı!

Bu durum bir çok defa tekrarlanmış olup, ilgili Kaymakamlığa, Belediye Başkanına, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal’a, Yusuf Başer’e ile Ak Parti Yozgat İl Genel Meclis Başkanı Hacı Şahbaz gibi siyasî yetkililer dahil olmak üzere, Jandarma Karakol Komutanı da dahil görüşerek, yardım istedik, Belediyenin araçlarla kasıtlı olarak kestiği yolu açtırmaya çalıştık.

Bunun hukuksuz oluğunu…

Belediye Başkanı’nın kasıtlı olarak firmamıza zarar vermek istediğini bildirdik.

Ancak hiçbir kurum ve merciiden cevap alamadık.

yol-kesme-3-001.jpg

yol-kesme-1.jpg

"Bunun PKK'nın yol kesmesinden ne farkı var!"

Olayı bilen Milletvekilleri dahil telefonlarımıza cevap vermediler!

Bu yapılan “yol kesme” eyleminin Doğu illerimizde PKK’nın yaptığı “yol kesme” eylemlerinden ne farkı var?

Her hangi bir sebeble devlete ait, devlet karayollarına ait bir yolun bu şekilde kesilemeyeceğini anlatamamış olmanın derin üzüntüsü içindeyiz.

Olayı bütün ayrıntıları ile bilen Yozgat’taki Ak Parti teşkilatı ve Milletvekilleri, Belediye Başkanları dahil hiçbir makam bu hukuksuzluğa dur dememiş, “Sen vatandaşın yolunu nasıl kesersin?” diye uyarmamış, aksine bu hukuksuz yol kesme karşısında Ak Parti Baydiğin Belediye Başkanı’nın yanında yer almışlardır. Kurdun önüne kuzu atarcasına bizi mağdur etmişlerdir.

"Son çare olarak Cumhurbaşkanımıza seslenmek zorunda kalıyorum"

Buradan Cumhurbaşkanımız Erdoağan’a da seslenmek istiyoruz;

Ak Parti teşkilâtları ve devlet kurumu olan Kaymakamlık makamının yapmış olduğu bu hukuksuzluğa dur desin, halkın sesini duysun istiyorum.

İşte Belediye Başkanı'nın yolumuzu kesme olayı ile ilglii yapmış olduğum görüşmelerden bazı örnekler!

Yapmış olduğum görüşmelerden bir kesit:

Konuyu, 10.08.2017 tarihinde ‘Halk gününde’ Ak Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal’a anlattım, Belediye Başkanı’nın yolu kestiğini gösteren fotoğrafları gösterdim.

Kendisi; “Olayın farklı olduğunu, işin içinde başka işlerin olduğunu”, benim bilmediğimi söyleyerek; “Sen sus, ben bir görüşeceğim, sana haber vereceğim” diyerek, susturdu ve gönderdi.

Bekledim… Fakat her hangi bir haber vermediği gibi, telefonlarıma da cevap vermedi.

Ertesi gün aynı olay tekrarlandı!

Ertesi gün aynı olay tekrarlandı; yol tekrar kapatıldı. Yine aradım, açmadı. Mesaj attım, cevap yok. Danışmanını aradım, açmadı. Sonra Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in Sorgun Ticaret Odası’nda olduğunu öğrendim. Oraya gidip, vekile konuyu anlattım. Sessiz kaldı. İl Genel Meclis Başkanı da ordaydı ve; benim yalancı olduğumu ve Belediye Başkanının benden “9 bin TL alacağı olduğunu”, parayı ödemem gerektiğini söyledi!

Bunun üzerine;

“Bende alacığı olan her türlü hukuki işlemi başlatır, gerekirse icraya verir yine alır. Bundan dolayı devletin yolunu nasıl keser, bizim araçları göndermemize nasıl engel olabilir? Bu eşkıyalıktır!”

Dedim.

“Bizim yapacağımız bir şey yok, git şikayet et o zaman!”

Dediler.

Yusuf Başer bu olaya şahittir ve sessiz kalmıştır.

"Bütün evrak, ruhsat ve izinlerim tamam!"

Daha sonra Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i aradım. Kendisi; “Durumdan haberinin olduğunu, Ertuğrul Soysal’ın bilgi verdiğini ve görüşeceğini” söyledi. Sonra tekrar beni aradı ve;

“Belediye Başkanı’nın, benim firmamadan evrak alacağını, kendisinin de kefil olduğunu, Belediye Başkanının beni beklediğini, gidip, hazırladıkları evraklar ne ise imzalamamı ve sonrasında yolu açacağını”

Söyledi.

Ben de;

Bütün evrak, ruhsat ve izinlerimin tam olduğunu, bunun dışında her hangi bir imza ve belge vermeyeceğimi” söyledim.

Aydıncık Kaymakamına gittim!

Aydıncık Kaymakamı’na durumu çözmesi, bu hukuksuzluğu gidermesi için gittiğimde, kendisi “Belediye Başkanı’nın çok etkin bir insan olduğunu, üst düzey bürokrasi ve siyasilere bir telefonla ulaşabileceğini ve kendisine sıkıntı olacağını, bu sorunu kendi aranızda halledin” diyerek hiçbir işlem yapmadı!

Son çare olarak Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a seslenmek dışında bir yol bulamadım!

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.