• BIST 2.380,90
 • Altın 949.392
 • Dolar 15.9297
 • Euro 17.0082
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 12 °C
 • Konya 13 °C
 • İzmir 19 °C

Ahlâksız teklif!

Necdet Kocataş

Ahlâksız teklif!..

 

Birini, bir kimseyi, "ahlaksızlıkla" suçlamak için karşılıklı neyin doğru iyi güzel olduğuna dair bir kabulün olması veya herkesin kendine göre de olsa referanslarının olması lazım ki yapılan iş ve eylemin ahlaki olup olmadığına dair bir şeyler söylenebilsin. Yılmaz Özdil denen yazar-şahıs- Cumhurbaşkanına “Tayyip Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı bugün daha iyi bir Türkiye olurdu” diye bir şey söylemiş.

Peşin fikir olarak hemen şunu söyleyeyim; şayet Türkiye; cumhurbaşkanının gayretleriyle 16 yıldır hala düzelemediyse düzelemiyorsa bunun tek sebebi alkolik-ayyaşların- vatanımızı, milletimizi, devletimizi emperyalizmin kulu-kölesi pozisyonuna sokan ve hiçbir alanda milletimizin tarihiyle, vicdanıyla, misyonuyla örtüşmeyen politikalar uygulamasıdır. Batı emperyalizmine kulluğu-köleliği meşru göstermesidir.

Malumdur ki Cumhurbaşkanı inançları gereği alkollü içecek içmez-içmiyor-, tıpkı aynı inanca mensup bir buçuk milyar Müslüman gibi İslam’ın belli başlı yasakları arasındadır alkol. Zina, faiz, domuz eti, katl vs. gibi… Yani İslam’ın, insanların davranışlarını zapt-ü rabt altına alan ve onları anlamlandıran yönünün varlığı Müslümanlar için malûmdur…  Yukarıdaki sözü eden şahsın bilmesi lazım olan asgari İslami bilgi; alkolün yasak oluşu değil mi? Elbette biliyordur… Ancak gaye İslam’ın emirlerini “tiye” almak, önemsememek, aşağılamak. Bir Müslüman için nedenli önemli mana ifade ettiğini bilmekle beraber maksat “pislik’’ yapmak olunca böyle oluyor.

Bir de şöyle bakmak lazım; kendilerini Kemalist olarak ifade eden bu zümrenin tıpkı beslendiklerini söyledikleri kaynağın sahip olmadığı, -bir olmazsa olmaz kıymet olan- “ahlak” ve “ahlak anlayışının” olmaması sebebiyle “ahlak nedir?”e dair en ufak bir hassasiyet gelişmemiş olması… Beyinlerindeki nöronların tüm hayatları boyunca “ayyaş” olması ve bu halin onlara normal gelmesi ve bu ayyaş halleriyle memleket kurtarıcılığına soyunmaları… Herhalde tüm halkı ayyaşlıkta müşterek edene kadar bu mücadeleleri sürecek.

 

Bütün insanlığa "içmeyi" -ayyaşlığı- mı teklif edeceksin?

İnsana, kadına, erkeğe, aileye, topluma ve tüm insanlığa vaaz edecekleri zırnık bir düşünce, fikir ahlak, anlayışına sahip olmayan Kemalizmin bu temsilcilerini alkole, faize, zinaya vs. İslam’ın, kötü, yanlış, çirkin addettiği her şeye sarılmaktan ve onun üzerinden şahsiyet bulmaya çalışmaktan(!) başka ne yaptılar ki? İslam’ın, Anadolu topraklarındaki 5. Sınıf antitezleri…

Bu biracı güdüklere sormak lazım sen kimsin? Yani seni sen yapan olmazsa olmazların nelerdir?

İnsan ve toplum meselelerini hangi dünya görüşüne göre çözeceksin?

Kendi muhasebeni yaptın mı? Kâinat muhaseben nedir? İslam’a karşı olmaktan başka seni tarif eden hangi düşüncenin hangi vasfın adamısın?

Alkolü, faizi, zinayı ve diğer İslami hükümleri reddetmeyi meşru gören-gösteren ayyaş beyin nöronlarının alkol komasında olmadığı zamanlarda (varsa?) bunun size göre meşru gerekçelerini de gösteren bir felsefi-düşünsel(!)- faaliyetin oldu mu?

Kurduğunuz “Atatürk A.Ş.”nin, Atatürk’ünü çıkartsak çırıl çıplak kalır belki ekmek parasına muhtaç yaşarsınız.

Kendi başınıza bir fikir ve düşüncede şahsiyet ifade edemediğiniz için koruyucu ve kazandırıcı bir şemsiyenin varlığı sizin için bir zorunluluk. Yoksa bir hiçsiniz…

Serdettiğiniz düşünceler Türkiye’de bile mutlu bir azınlığa hitap ederken Türkiye sınırlarının dışında, kime ne ifade ediyor olabilir ki? Kemalizm dediğiniz içi boş kof kendisinin ne olduğuyla değil de “neye karşı olduğuyla” var olan anti-İslam, anti-millet, anti-tarih… vs. den ibaret “ideoloji”niz (başka bir kavram bulamadığım için ideoloji dedim) mesela Yunan’a, Bulgar’a, Gürcü’ye, Arap’a, İran(lıya ne söylüyor?

Komünizm dediğiniz zaman, “sınıf çatışması” vs. üzerinden kapitalizm-liberalizm- dediğinizde, İslam ve diğer dinlerden bahsettiğinizde, tüm insanlığa söyleyeceği pek çok şeyleri var. Bu manada evrensel, kuşatıcı… Ya siz? Söyleyin ya siz? Siz ne söylüyorsunuz insanlığa Kemalist abiler? İnsanlığın içerisinde bulunduğu bu “kriz” döneminde, insanlığın “insani özünü” kaybettiği bu konjonktürde, bu ruh buhranı döneminde, alkolün faziletlerini(!), "ulusal içeceğiniz" rakı üzerinden anlatmak mı olacak? Teklifiniz, çözümünüz bu mu olacak?... "İçelim güzelleşelim abi!Utanın!  Şunu da bilin ki her şeyde olduğu gibi alkolü de geç keşfettiniz. Malumdur ki alkol yüzyıllardır çeşitli şekilleriyle var olan ve kullanılan bir şey.

Fikir haysiyeti, bir aydına şunu dayatır ki yazdığın, söylediğin vaat ettiğin şeyler tek tek insanların var oluşuna bir şey söylemeli… Evet “bir şey”… Hayata, ölüme, zamana, mekâna, hürriyete, zorunluluğa, maddeye, mânâya, ruha, ötelere dair bir şey söylemeli ki solucan keyfiyetiyle gerçek insan keyfiyeti arasındaki fark görülsün. Bu tavrınla, bu sözlerinle Bay Yılmaz kendi seviyeni ve çapını ele verdin.

Son söz: Bir tutam Fransız aydınlanma filozoflarından aparma fikir, bir tatlı kaşığı pozitivizm, bir tatlı kaşığı Darwinizm, duruma göre bazen bir tatlı kaşığı -bazen yemek kaşığı- Sosyalizm ama tadı ve kıvamının tam tutması için bol kepçe İslam düşmanlığı… Yerli ve milli(!) tarif. Bu tarifin adı ne mi? Elbette “Kemalizm’’.

Not: Kemalizm’e sardığımız falan düşünülmesin, bala konan sinek misali zatıyla kıymeti olmayan, yıllardır bize –İslam’a- musallat olmasından muhatap alıyoruz. Yoksa biz Müslümanların daha önemli daha hayati işleri var. İnsanlığın İslam’ın kurtarıcı nefesiyle buluşması gibi… Ve tabii ki vasıta sistem Büyük Doğu –İBDA- vesilesiyle… Selam ile.

18.12.2018

Necdet Kocataş

18269.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.