• BIST 108.869
  • Altın 271,535
  • Dolar 5,7701
  • Euro 6,3816
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 2 °C
  • Konya 3 °C
  • İzmir 11 °C

Aday Listeleri Kesinleşti

Aday Listeleri Kesinleşti
Partilerin milletvekili aday listeleri saat 17:00 itibariyle kesinleşti. İşte öne çıkan isimler...

 

 

AK Parti aday listesini YSK'ya sundu. 



AK Parti'nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunduğu listeye göre, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'dan birinci sırada aday oldu.



MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN DAMADI DA LİSTEDE


Nabi Avcı Eskişehir 1. sıradan, Mehmet Şimşek Gaziantep 1. sıradan, Efkan Ala Erzurum 1. sıradan aday
Muhsin Yazıcıoğlu'nun damadı Mustafa Afşin Yazıcıoğlu da İstanbul 3. bölgeden aday

BERAT ALBAYRAK DA LİSTEDE

 

Berat Albayrak İstanbul 1. bölge 6. sıradan aday 


İstanbul 2. bölge 1. sıra Volkan Bozkır
2. sıra Ayşe Nur Bahçekapılı
3. sıra Ekrem Erdem

 



AK PARTİ'NİN ADAYLARI

 

İSTANBUL

 

AK Parti'nin, İstanbul'dan milletvekili adayı gösterdiği isimler ve sıraları şöyle:

İstanbul 1. Bölge

1- İDRİS GÜLLÜCE

2- MİHRİMAH BELMA SATIR

3- EROL KAYA

4- AHMET BERAT ÇONKAR

5- OSMAN CAN

6- BERAT ALBAYRAK

7- İSMET UÇMA

8- METİN KÜLÜNK

9- RAVZA KAVAKCI KAN

10- ERKAN KANDEMİR

11- ALEV DEDEGİL

12- MEHMET ALİ PULCU

13- HASAN SERT

14- HÜSEYİN YAYMAN

15- OSMAN BOYRAZ

16- FAİK IŞIK

17- HULUSİ ŞENTÜRK

18- ŞEYMA DÖĞÜCÜ

19- BİLAL TOPÇU

20- RABİA İLHAN

21- FATMA VARANK

22- ADEM SEFER

23- HURŞİT YILDIRIM

24- FAHRİ YASİN ŞENER

25- PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU

26- AYŞE KARTAL

27- MUSTAFA DEMİRAL

28- MUSTAFA ÖZMEN

29- ESMA ERSİN

30- ALİM ERDEMİR

 

31- COŞKUN KOÇ

 

İstanbul 2. Bölge

1- VOLKAN BOZKIR

2- AYŞE NUR BAHÇEKAPILI

3- EKREM ERDEM

4- AZİZ BABUŞCU

5- DURMUŞ ALİ SARIKAYA

6- ETHEM TOLGA

7- ŞİRİN ÜNAL

8- FATMA BENLİ

9- HÜSEYİN BÜRGE

10- SEVİM SAVAŞER

11- HAYDAR ALİ YILDIZ

12- MARKAR ESEYAN

13- OKTAY SARAL

14- AHMET HALDUN ERTÜRK

15- AHMET BAHA ÖĞÜTKEN

16- AHMET HAMDİ ÇAMLI

17- HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ

18- İBRAHİM SOLMAZ

19- BEDRİ BAŞ

20- İSMAİL ERGÜNEŞ

21- MEHMET ER

22- PERİHAN TOĞAY

23- MUHARREM BALTACI

24- REŞİDE YÜKSEL

25- MAHMUT DOĞAN

26- SÜLEYMAN ENES KILIÇ

 

3. Bölge

 

1- MUSTAFA ŞENTOP

2- ÖZLEM ZENGİN

3- FEYZULLAH KIYIKLIK

4- MEHMET MUŞ

5- MEHMET DOĞAN KUBAT

6- TÜLAY KAYNARCA

7- ABDURRAHİM BOYNUKALIN

8- HARUN KARACA

9- UĞUR IŞILAK

10- MUSTAFA YENEROĞLU

11- MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU

12- MEHMET METİNER

13- HALİS DALKILIÇ

14- MAHMUT ÖVÜR

15- YILDIZ SEFERİNOĞLU

16- FATMA BETÜL SAYAN KAYA

17- TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE

18- MEHMET BAYKAN

19- RESUL KURT

20- BETÜL BİRER

21- ABDULLAH BAŞCI

22- ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER

23- CELAL BABAYİĞİT

24- HAKAN BAHADIR

25- HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK

26- YEŞİL AYTULUM TURUT

27- YASİN ZÜLBAHAROĞLU

28- ABDULLAH SADIKSOY

29- ARİF KALMAZ

30- FATMA NUR YAVUZ

31- FEVZİ DURMUŞ


ANKARA 1. BÖLGE

1- YALÇIN AKDOĞAN

2- AHMET GÜNDOĞDU

3- ALİ İHSAN ARSLAN

4- JÜLİDE SARIEROĞLU

5- MURAT ALPARSLAN

6- ERTAN AYDIN

7-  TÜLAY SELAMOĞLU

8- FATİH ŞAHİN

9- MEHMET EMİN ZARARSIZ

10- HASAN ALBAYRAK

11- ERCAN KINACI

12- BARIŞ AYDIN

13- MURAT KÖSE

14- HASAN KARAGÖZ

15- HATİCE DEMİRTAŞ

16- HAYDAR ŞAHİN

17- FATMA COŞAR KARACAN

18- MEHMET ALİ CANLI

Ankara 2. Bölge

1- EMRULLAH İŞLER

2- AHMET İYİMAYA

3- LÜTFİYE SELVA ÇAM

4- VEDAT BİLGİN

5- AYDIN ÜNAL

6- AYHAN YILMAZ

7- MAHMUT SAMİ MALLI

8- NEVZAT CEYLAN

9- AHMET BABA

10- NURİ ELİBOL

11- ADEM CEYLAN

12- SELİM CERRAH

13- BÜLENT YAĞMUR

14- NESLİHAN CENK

İZMİR 1. BÖLGE

1. VEYSEL EROĞLU

2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR

3. CEMİL ŞEBOY

4. HÜSEYİN KOCABIYIK

5. OZAN CEYHUN

6. NECİP NASIR

7. CEMAL BEKLE

8. MAHMUT ATİLLA KAYA

9. BEDİHA TÜRKYILMAZ

10. TALİP UZUN

11. KAZIM ERTEN

12. ÖMER SERTBAŞ

13. GÜRBÜZ AKBULUT

İzmir 2. Bölge:

1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN

2. NESRİN ULEMA

3. HAMZA DAĞ

4. KEREM ALİ SÜREKLİ

5. DURMUŞ BOZTUĞ

6. MEHMET BAYINDIR

7. SAVCI SAYAN

8. NEŞE GÜRÇAY

9. TANSU KAYA

10. BİLAL KIRKPINAR

11. ESRA ALADAĞ

12. ALİ HADİM

13. MÜJDE ÇELİK

KONYA

AK Parti'nin Konya'dan aday gösterdiği isimler ve sıraları şöyle:

1-AHMET DAVUTOĞLU

2-MUSTAFA BALOĞLU

3-HÜSNÜYE ERDOĞAN

4-ZİYA ALTUNYALDIZ

5-MUHAMMET UĞUR KALELİ

6-LEYLA ŞAHİN USTA

7-MEHMET BABAOĞLU

8-ABDULLAH AĞRALI

9-HALİL ETYEMEZ

10-RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK

11-HACI AHMET ÖZDEMİR

12-ÖMER ÜNAL

13-MUSTAFA KAYA

14-ÖMER FARUK KANIK

 

 


Saat 17:00 itibariyle süre doldu, siyasi partiler aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. HDP'de illerin ilk sırasında gösterilen adaylar arasında Eş Başkanlar İstanbul ve Van'dan liste başı oldu.

 


İşte HDP listesinin analizi:

 



- Ak Parti'nin kurucuları arasında bulunan 
Dengir Mir Mehmet Fırat, Mersin'de ilk sırada aday oldu.

- Eş Başkan 
Selahattin Demirtaş İstanbul 1. bölge 1. sıradan listeye girdi.



CELAL DOĞAN GAZİANTEP'TE

- Diğer Eş Başkan 
Figen Yüksekdağ ise Van'da birinci sırada.

- HDP'nin teklif götürdüğü bir başka sürpriz isim olan Celal Doğan, Gaziantep'te ilk sırada yer aldı.

- İmralı heyetinde bulunan Sırrı Süreyya Önder, Ankara 1. bölgede listede.

 

MHP listesinde öne çıkanlar

 

Ekmeleddin İhsanoğlu İstanbul 2. Bölge 1. Sıradan aday oldu.

Meral Akşener 3. Bölge 1. Sıra'dan

Semih Yalçın 1. Bölge 1. Sıra'dan

Durmuş Yılmaz Uşak 1. Sıra'dan

Tuğrul Türkeş Ankara 1. Bölge 1. Sıra'dan

 

CHP?nin öne çıkan isimleri

 

Adayları teslim etmeden önce gerçekleştirilen ön seçimde büyük sürprizlerle karşılaşan CHP'de YSK'ya teslim edilen listede de çarpıcı detaylar yer alıyor.

İşte CHP listesinin fotoğrafı:

- Uzun süre tartışmalara yol açan ve boş kalan Ankara 2. bölgede avukat Şenal Sarıhan yer aldı. Burası için Diyanet Vakfı Kadın Kolları eski Başkanı Ayşe Sucu'nun adı geçiyordu.

ESKİ GENEL SEKRETER LİSTE DIŞI

- Eski Genel Sekreter Önder Sav, Hakkı Süha Okay, Dilek Akagün Yılmaz, Tolga Çandar, Şevki Kulkuloğlu liste dışı kalan isimler arasında yer aldı. 

 

- CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal Antalya'da ikinci sırada bulunuyor. 

- Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Aydın'da ilk sıradan aday gösterildi. 

GRUP YORUM'UN ESKİ SOLİSTİ HATAY'DA LİSTE BAŞI

- Elazığ'da CHP'nin çok güvendiği isim Feyzi Septioğlu ilk sıraya konuldu. Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı ise Hatay'da ilk sırada bulunuyor.

 

- İstanbul 1. bölge 1. sırada 'aday olacak, olmayacak' polemiklerine konu olan Şafak Pavey yer aldı. Bu bölgedeki diğer 'önemli' isimler ise şöyle: Mahmut Tanal, Gürsel Tekin

 

SEVİGEN 25. SIRADA!

- Partinin eski kurmaylarından Mehmet Sevigen İstanbul 2. bölgede ancak 25. sırada yer bulabildi.

- CHP'nin önemli isimlerinden Mehmet Bekaroğlu ise 3. bölge 9. sırada. DİSK eski genel başkanı Süleyman Çelebi bu bölgede 14. sırada yer bulabildi. 

MUSTAFA SARIGÜL 9'UNCU SIRADA YER BULABİLDİ

- Gazeteci Tuncay Özkan, İzmir'de 1. bölge 3. sırada aday gösterildi. Şişli eski balediye başkanı Mustafa Sarıgül ise İstanbul 2. bölgede 9'uncu sırada gösterildi.

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Nabız Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.